Reklama

Wrocławianie urządzili "pogrzeb służby zdrowia" przed szpitalem [ZDJĘCIA]

16/11/2020 20:33

- COVID dobił służbę zdrowia. Ludzie nie mogą otrzymać pomocy medycznej, bo procedury covidowe są ważniejsze niż ludzkie życie - twierdzą organizatorzy symbolicznego pogrzebu polskiej służby zdrowia, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór przed USK przy Borowskiej.

"Znicz dla Służby Zdrowia" - pod takim hasłem 30 osób zebrało się 16 listopada o godz. 18 przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, by urządzić służbie zdrowia symboliczny pogrzeb. Ich zdaniem epidemia koronawirusa sprawiła, iż pacjenci z innymi schorzeniami nie mają szans na godną pomoc medyczną w Polsce.


- Zorganizowaliśmy akcję po doniesieniach medialnych o tym, jak jedna z pielęgniarek, która potrzebowała pomocy na SOR, przez procedury covidovskie nie została przyjęta i zmarła. Mnóstwo osób, zwłaszcza w podeszłym wieku, nie może być leczonych tak jak wcześniej, tylko dlatego, że pierwszeństwo mają pacjenci z COVID-em. Likwiduje się wiele oddziałów w szpitalach, a wymagające wizyty u lekarza osoby są leczone zdalnie przez telefon - mówi Andrzej Borek, współorganizator "pogrzebu służby zdrowia".

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości