Reklama

Wrocławianin okradł pracodawcę na 70 tys. zł, by grać w kasynie

02/12/2018 10:36

Wrocławscy policjanci zatrzymali w pracy pracownika podejrzanego o kradzież elektronarzędzi ze sklepu, w którym był zatrudniony. Straty oszacowano na ponad 70 tys. zł. Mężczyzna sprzedawał albo zastawiał sprzęt w lombardach, a pieniądze przeznaczał na grę w kasynie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zidentyfikowali osobę podejrzewaną o kradzieże. Następnie zatrzymali mężczyznę w jednym ze sklepów na terenie miasta. Jak się okazało, był to również pracownik tej placówki handlowej. Ustalenia policjantów potwierdziły, że 50-latek podczas pracy kradł elektronarzędzia, a następnie sprzedawał je lub zastawiał w lombardach.


Straty w tej sprawie oszacowano na ponad 70 tys. zł. Po zatrzymaniu 50-latek tłumaczył, że przegrał wszystkie pieniądze w kasynie, a kradzież sprzętu i uzyskane w ten sposób środki finansowe miały mu posłużyć do dalszej gry i odegrania się.

Reklama

Policjanci znaleźli mężczyzny ponad 13 tys. zł. Pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Podczas działań funkcjonariusze odzyskali także część utraconych elektronarzędzi o wartości blisko 20 tys. zł. Sprzęt zastawiony był w kilku lombardach na terenie miasta.


- Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do odzyskania pozostałej części utraconego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności - mówi Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości