Reklama

Wrocławska Wigilia dla Samotnych w tym roku na 1000 osób

07/12/2018 11:25

Wigilia dla Samotnych zorganizowana zostanie w hali zajezdni tramwajowej Dąbie przy ul. Tramwajowej 1/3. Organizatorzy szukają wolontariuszy.

Będzie to druga Wigilia dla Samotnych. Poprzednia odbyła się w zajezdni Dąbie rok temu i ugościła 350 osób. W tym roku zaproszonych jest ok. 1000 osób. Na spotkanie mogą przyjść ci, którzy z różnych powodów nie mają z kim spędzić Świąt Bożego Narodzenia, w tym osoby, których rodzina mieszka daleko, obcokrajowcy i bezdomni lub po prostu ludzie, którzy czują się osamotnieni i potrzebują odrobiny otuchy.


Drzwi zajedni zostaną otwarte 24 grudnia o godz. 13, a spotkanie wigilijne rozpocznie się o godz. 14 i potrwa około dwóch godzin. Goście mogą liczyć na poczęstunek tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami - barszczem z uszkami, karpiem, kapustą z grzybami, sałatkami, śledziem i ciastem oraz ciepłymi napojami.

Reklama

W programie są dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd, przedstawienie teatralne oraz przemówienia. W spotkaniu weźmie udział prezydent Jacek Sutryk. Na koniec każdy dostanie prezent. 


- Szukamy wolontariuszy. Organizujemy dla nich spotkania w środy, o godz. 19, w zajezdni Dąbie - mówi Debora Bujok, koordynatorka Wigilii dla Samotnych we Wrocławiu.


Organizatorami Wigilii dla Samotnych są Fundacja Wolne Miejsce, Stowarzyszenie TRATWA oraz urząd miasta i MOPS. Więcej informacji na stronie wolnemiejsce.pl.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości