Kilka tysięcy rowerzystów na ulicach Wrocławia i wielki rodzinny piknik na Wyspie Słodowej i Piasek - tak w skrócie wygląda tegoroczna edycja Wrocławskiego Święta Rowerzysty. Cykliści najpierw wzięli udział w wyprawie ulicami miasta (jechali m.in. ulicą Legnicką, centrum i placem Grunwaldzkim), a następnie dojechali na Wyspę Słodową.
Zanim jednak rowerzyści ruszyli w trasę, odbył się tzw. "Zlot Gwiaździsty", czyli grupowy dojazd na miejsce startu Wielkiego Peletonu. Uczestnicy imprezy wyruszyli z różnych lokalizacji w całym mieście (m.in. z Brochowa, Psiego Pola czy Leśnicy), a każda trasa była prowadzona przez przewodników. Kolejnym punktem programu był wspólny przejazd ulicami Wrocławia, który rozpoczął się na placu Nowy Targ, a następnie rodzinny piknik na Wyspie Słodowej.
W przejeździe wzięło udział około dwóch tysięcy rowerzystów. Organizatorem Wrocławskiego Święta Rowerzysty jest Wrocławia Inicjatywa Rowerowa (Rowerowy Wrocław) przy wsparciu urzędu miasta.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze