Reklama

Wybudowali CAL za 1,7 ml zł. Co tam się będzie działo?

01/10/2021 09:44

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oficjalnie otworzył Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Ełckiej na wrocławskich Kowalach. W budynku poza CAL będzie urzędować też rada osiedla.

Inwestycja warta 1,7 mln zł to już siedemnasta placówka tego typu wybudowana we Wrocławiu.


– Dopiero co otwieraliśmy CAL na Borku, a zaraz wyłonimy operatora dla kolejnego, na Maślicach. Wrocław co raz aktywniej żyje na osiedlach, decentralizuje się. Niezmiernie się cieszę, że mieszkańcy Kowal zyskali tą piękną przestrzeń do lokalnej aktywności – mówił podczas przekazania kluczy prezydent Sutryk.


W Centrum na Kowalach funkcjonują dwie niezależne sale. Pierwszą z ich jest sala wielofunkcyjna z aneksem kuchennym, druga to sala teatralno-konferencyjna. W budynku znajdują się jeszcze pomieszczenia biurowe i toalety. Na przyległym terenie urządzono parking i zieleniec z placem zabaw. Na dachu budynki w przyszłości mają zostać zamontowane panele fotowoltaiczne.

Reklama

W Centrum Kowale docelowo mają działać m.in. Klub Seniora, Centrum Dzieci i Młodzieży, Klub Rodziców i Maluchów. W planach są też zajęcia artystyczne: ceramikę, rękodzieło, malarstwo i rysunek, warsztaty dziennikarskie i teatralne, aktywności relaksacyjne: jogę, pilates, salsę, choreoterapię, zajęcia z nowych technologii, seanse filmowe, koncerty, warsztaty kulinarne. Wiele z tych aktywności np. zajęcia sportowe, będą także odbywać się na przylegającym do CAL zielonym terenie i siłowni plenerowej.


– Liczymy, że budynek będzie tętnił życiem i promieniował na całe osiedle, a nawet cały Wrocław. Jest supernowoczesny i dobrze wyposażony. Pomieści wszelkie aktywności mieszkańców Kowal, zarówno dla młodzieży jak i dla seniorów – mówił Marek Żuk, przewodniczący rady osiedla minionej kadencji.

Reklama

Operatorem centrum będzie Stowarzyszenie Grupa z Pasją. – Szykujemy warsztaty dla mieszkańców w różnym wieku, których zaprosimy do wspólnych działań artystycznych, ruchowych, kulturalnych. Będziemy działać na terenie Osiedla Kowale wspólnie w oparciu o Partnerstwo Lokalne – mówi Renata Piwko-Wolny, przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości