Reklama

Zielone światło dla budowy wielkiego szpitala onkologicznego we Wrocławiu

11/04/2023 17:06

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wszystkie odwołania złożone w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie ogromnego szpitala onkologicznego we Wrocławiu.

Wielki szpital onkologiczny powstanie w rejonie ulic Kosmonautów i Fieldorfa we Wrocławiu. Zniknęły ostatnie formalne przeszkody na drodze do powstania tej wyczekiwanej przez Dolnoślązaków inwestycji. W procedurze odwoławczej Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wszystkie odwołania złożone wobec wyłonionej w przetargu oferty firmy PORR na zaprojektowanie i budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Oznacza to, że Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii może podpisać umowę z wybranym w przetargu wykonawcą. 


- Budujemy Nowy Szpital Onkologiczny we Wrocławiu, ponieważ jest to priorytetowa, oczekiwana i największa w historii Dolnego Śląska inwestycja samorządu województwa w ochronę zdrowia mieszkańców całego naszego regionu - mówi marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. Marszałek jest przekonany, że nowoczesny szpital onkologiczny pozwoli na leczenie pacjentów na najwyższym poziomie w zakresie onkologii, pulmonologii i hematologii w oparciu o współpracę wielodyscyplinarnych zespołów specjalistów. - Zakończenie procedury przetargowej i odwoławczej oraz wybór wykonawcy otwiera drogę do podpisania przez DCOPiH umowy z wykonawcą na zaprojektowanie i budowę szpitala. To kamień milowy w realizacji tej niezwykle potrzebnej na Dolnym Śląsku inwestycji - mówi Cezary Przybylski.

Reklama

Czytaj więcej: Wrocław: Rusza budowa wielkiego szpitala onkologicznego. Kiedy będzie gotowy? • www.tuwroclaw.com


Umowa z firmą PORR będzie podpisana w najbliższych tygodniach, prawdopodobnie jeszcze w kwietniu. Nowy szpital będzie miał cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Znajdzie się w nim blisko 700 łóżek, ponad 70 gabinetów badań oraz 14 sal operacyjnych. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2027 r. Wykonawca za zaprojektowanie i wybudowanie szpitala otrzyma 1,055 mld zł. Pieniądze te pochodzą z budżetu samorządu Dolnego Śląska i budżetu państwa.


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości