Reklama

20-latek pędził ulicami Wrocławia z prędkością 160 km/godz. [WIDEO]

20/03/2019 14:48

Policjanci zatrzymali młodego kierowcę samochodu na średzkich numerach rejestracyjnych, który przekroczył prędkość na terenie dzielnicy Fabryczna o 102 km na godz. 

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, 10 punktów karnych i 500 zł grzywny - takie są konsekwencje wybryków 20-latka, przyłapanego na pirackiej jeździe samochodem ulicami Wrocławia. 




Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie, patrolując nocą osiedla dzielnicy Fabryczna. Po godz. 1 zwrócili na auto poruszające się zdecydowanie zbyt szybko. Funkcjonariusze włączyli wideorejestrator, który zanotował  prędkość 142 km/h. Po chwili było to już 162 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Policjanci włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i dali kierującemu wyraźne sygnały do zatrzymania się, przerywając niebezpieczną jazdę.

Reklama

-  Jeżeli kierowca zdecyduje się na jazdę mimo trzymiesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, zostanie on wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy - mówi Kamil Rynkiewicz z wrocławskiej policji.


W ostatnim czasie do podobnego zdarzenia doszło na ulicy Legnickiej. Tam z prędkością 160 km na godz. poruszały się dwa auta

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości