Cztery koła naukowe z Politechniki Wrocławskiej zostały laureatami ministerialnego programu "Najlepsi z najlepszych! 3.0.". Na realizację swoich zainteresowań, planów i projektów studenci otrzymają łącznie ponad 1,2 miliona złotych.
PWR Racing Team, Akademicki Klub Lotniczy PWr oraz Koło Naukowe Robotyków "KoNaR" dostaną po 319 tysięcy złotych. To, poza jednym projektem z AGH, najwyższe przyznane dofinansowanie. Dzięki otrzymanemu wsparciu wrocławscy studenci w przyszłym roku wezmą udział w kilku międzynarodowych zawodach. Między innymi PWR Racing Team będzie mógł wystartować ze swoim bolidem na prestiżowych zawodach Formuły Student w USA. Czwartą ekipą, która została doceniona przez MNiSW, jest Koło Naukowe "OFF-Road" - autorzy m.in. łazika marsjańskiego Scorpio. W ich przypadku dotacja wyniosła 240 tysięcy złotych.
Do sfinansowania zostało wybranych 98 ze 138 zgłoszonych projektów. Organizatorzy przeznaczą na ten cel łącznie prawie 12 milionów złotych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest wspieranie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności.
Dzięki zdobytym środkom studenci będą mogli uczestniczyć w konkursach, zawodach i konferencjach na arenie międzynarodowej. Pieniądze mogą być przeznaczone także na zakup materiałów i usług bezpośrednio związanych z organizacją imprez i wyjazdów. Projekt "Najlepsi z najlepszych! 3.0." to kontynuacja serii "Najlepsi z najlepszych!" i "Najlepsi z najlepszych! 2.0." oraz programu "Generacja Przyszłości".
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze