Reklama

Odsłonięcie tablicy patrona Komendy Wojewódzkiej Policji [ZDJĘCIA]

14/03/2019 22:55

W setną rocznicę utworzenia polskiej policji na gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu została odsłonięta tablica upamiętniająca patrona KWP - komisarza Józefa Biniasia. Uroczystościom przewodniczył nadinsp. Tomasz Trawiński.

W uroczystościach udział wzięli wojewoda dolnośląski - Paweł Hreniak, dyrektor Oddziału IPN we Wrocławiu - Andrzej Drogoń, dyrektor Biura Historii i Tradycji Policji KGP nadkom. Krzysztof Musielak oraz kadra kierownicza dolnośląskiej policji i przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939. Oprócz odsłonięcia tablicy, w holu głównym komendy przygotowana została wystawa poświęcona sylwetce kom. Józefa Biniasia.


Po części oficjalnej zaproszeni goście obejrzeli historyczno-edukacujny spektakl "Służba", który został wystawiony przez aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej "Na Posterunku". Przedstawienie opowiadało o roli policji na przestrzeni lat oraz historii tej formacji. Po występie teatralnym koncert dała orkiestra dolnośląskiej policji.

Reklama

Komisarz Józef Biniaś (1888-1940) był powstańcem wielkopolskim i uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej, został odznaczony Orderem Virtuti Militari. Został zamordowany podczas drugiej wojny światowej, w siedzibie NKWD w Kalininie (dzisiejszy Twer). Spoczywa na cmentarzu wojskowym w Miednoje.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości