Reklama

Organy i akordeon na koncercie w Kościele Świętego Krzyża

01/08/2019 01:22

Rozpoczyna się drugi miesiąc XXVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta. Festiwalowy sierpień otworzy wspólny koncert organisty Henryka Botora i akordeonisty Klaudiusza Barana. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia, w Kościele Świętego Krzyża.

Podczas piątego festiwalowego koncertu na organach usłyszeć będzie mozna Henryka Botora - organistę i wielokrotnie nagradzanego kompozytora. W dorobku kompozytorskim  posiada utwory symfoniczne, kameralne, fortepianowe, organowe, chóralne oraz pieśni. Botor koncertował w  Polsce, Holandii, Niemczech i Meksyku, wykonując  również  własne  kompozycje i improwizacje.


Na akordeonie w Kościele Świętego Krzyża towarzyszył będzie mu Klaudiusz Baran - laureat prestiżowych konkursów akordeonowych (m.in. w Castelfidaro i Paryżu), uczestnik wielu festiwali muzycznych. Muzyk występował solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych na koncertach w Polsce i za granicą; jest też członkiem i założycielem zespołów Tangata Quintet (dwukrotnie nominowanego do Fryderyka - 2004, 2005), Machina del Tango i DesOrient.

Reklama

W niedzielnym repertuarze nie zabraknie oczywiście klasyki - usłyszymy m.in. „Jesień” z cyklu „Pory roku” autorstwa Antonio Vivaldiego. Trzon programu stanowić będą jednak kompozycje twórców XX-wiecznych i współczesnych: Enrique Granadosa („Taniec orientalny nr 2”), Władysława Zołotariowa („III Sonata cz. IV”, „Allegro vivace con anima”) czy Sofii Gubajduliny („De Profundis”).


Koncert odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 19, w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Bilety (w cenie 15-20 ł) nabyć można online bądź stacjonarnie: w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) oraz na miejscu koncertu przed jego startem.

Przed nami jeszcze aż pięć koncertów XXVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta. Poza występem Henryka Botora i Klaudiusza Barana na Ostrowie Tumskim usłyszeć będzie można m.in. szwajcarsko-baskijski duet organisty Giulio Mercatiego i sopranistki Lidii Basterretxey (11 sierpnia) czy połączenie organ ze skrzypcami podczas koncertu Pawła Wróbla i Barbary Malcolm (18 sierpnia). W Kościele Świętego Krzyża zagra też pianista Włodka Pawlika, pierwszy polski jazzman uhonorowany nagrodą Grammy (25

Reklama

sierpnia).
Więcej informacji na temat tegorocznej edycji festiwalu znaleźć można na stronie: www.strefakultury.pl/NonSolaScripta oraz na Facebooku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości