Spółka Wrocławskie Inwestycje wybrała już firmę, która wyburzy zachodnią estakadę nad placem Społecznym. Miasto zdecydowało się na rozbiórkę konstrukcji ze względu na zły stan techniczny. W planach nie ma budowy nowego wiaduktu. Ruch, który do tej pory odbywał się górą, ma zostać przeniesiony na skrzyżowanie naziemne.
Urzędnicy z wrocławskiego magistratu zapewniają, że po wyburzeniu estakady na pl. Społecznym zostaną zastosowane rozwiązania, które pozwolą utrzymać płynność ruchu podobną do dzisiejszej.
W czwartek Wrocławskie Inwestycje wybrały wykonawcę robót, którego zadaniem będzie wyburzenie zachodniej estakady. Do przetargu stanęły 3 podmioty, które za prace rozbiórkowe zażądały od prawie 4 do ponad 12 mln złotych.
Wygrała oferta najtańsza. Estakadę za 3 987 045 zł ma rozebrać konsorcjum wrocławskich firm Rotomat oraz Zakład Sieci i Zasilania. Rozbiórka ma się odbyć w wakacje. Konstrukcja z wrocławskiego krajobrazu powinna zniknąć najpóźniej w pierwszej połowie września tego roku.
Władze Wrocławia na razie nie przewidują wyburzenia estakady wschodniej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze