Tylko do najbliższej niedzieli potrwa głosowanie w ramach IV edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Mieszkańcy województwa mogą głosować na projekty z 5 okręgów w aż 7 różnych kategoriach. Do podziału jest 1,35 mln zł.
W ramach tegorocznej edycji „Aktywnego Dolnego Śląska” każdy z pięciu regionów (miasto Wrocław, wrocławski, jeleniogórski, wałbrzyski i legnicki) otrzyma 270 tys. złotych. Maksymalna wartość pojedynczego projektu to 20 tys. złotych.
Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się projekty kulturalne, sportowe, turystyczne, dedykowane seniorom, kierowane do osób z niepełnosprawnościami, na rzecz społeczeństwa obywatelskiego oraz wspierające rozwój rzemiosła.
Aby oddać głos należy wejść na stronę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i w specjalnym formularzu wybrać tematy, na które chcemy zagłosować. W głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy województwa dolnośląskiego, którzy ukończyli 16 rok życia. Podczas głosowania zostaniemy poproszeni też o PESEL i numer telefonu (z jednego numeru można oddać tylko jeden głos).
Ogłoszenie wyników planowane jest na przełom maja i czerwca. Realizacja zwycięskich projektów ma rozpocząć się już 1 lipca tego roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze