Reklama

Wrocław: dwie osoby strzelały w okna szkół, mieszkań i w samochody [WIDEO]

25/02/2022 12:22

Wrocławscy policjanci namierzyli i zatrzymali dwóch nieletnich, podejrzewanych o uszkodzenie samochodu, okien w budynkach oraz reflektorów i kamery monitoringu jednej ze szkół. Sprawcy na terenie Ołbina i Nadodrza posługiwali się m. in. wiatrówką gazową. 

Ponad 46 tys. zł – to wartość strat, jakie powstały w wyniku uszkodzenia szyb w oknach kilku budynków, szyb samochodowych w jednym z zaparkowanych pojazdów, a także kamer monitoringu i reflektorów oświetlających boisko szkolne. Do zdarzeń doszło w styczniu oraz na początku lutego na terenie Ołbina i Nadodrza. Jak ustalili policjanci, sprawcy posługiwali się bronią na sprężone powietrze i nie licząc się zagrożeniem dla innych osób, dla zabawy ostrzeliwali kolejne obiekty. Zabezpieczono broń na śrut i naboje CO2. 
 
Największe straty, bo sięgające rzędu 39 tys. zł, spowodowali w szkole przy ul. Niemcewicza, uszkadzając osiem szyb zespolonych, reflektory boiskowe i kamery monitoringu. Dużego pecha miał też właściciel samochodu osobowego, zaparkowanego przy ul. Brodatego. Sprawcy nie oszczędzili karoserii pojazdu i dwóch bocznych szyb auta, powodując straty w wysokości ponad 4,5 tys. zł. Mierzyli też w okna mieszkań w dwóch kamienicach przy ulicach Śrutowej i Prusa, strzelając i uszkadzając w nich szyby. Ich właściciele ponieśli koszty w wysokości blisko 2,5 tys. zł.
 
15- i 16-latek za swoje zachowanie będą teraz odpowiadać jako osoby nieletnie, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Za ich czyny finansowo odpowiedzą ich opiekunowie prawni.
 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości