Reklama

Wrocław oczami mieszkańca Szkocji. Nagrał filmik pokazujący piękno tego miasta [ZDJĘCIA, WIDEO]

25/09/2020 12:24

Choć urodził się i wychował we Wrocławiu, to dziesięć lat temu wyjechał do Szkocji. Po jednej z wizyt w stolicy Dolnego Śląska, zainspirowany pięknem miasta, postanowił nagrać krótki filmik o tym, co go zachwyciło we Wrocławiu.

– Raz na jakiś czas przyjeżdżam do Wrocławia, żeby odwiedzić rodzinne strony i widzę, że z roku na rok to miasto pięknie się rozwija i zmienia – mówi nam Grzegorz Zienkiewicz.  I dodaje, że zauważył, że nie znalazł na Youtubie żadnego ciekawego filmiku o Wrocławiu, co bardzo go zdziwiło. Postanowił więc to zmienić.


– Z bratem, który mieszka we Wrocławiu, od rana do wieczora podróżowaliśmy po mieście, żeby uchwycić jego magię od wschodu do zachodu słońca. Mieliśmy na to tylko dwa dni, musieliśmy więc ograniczyć się tylko do kilku lokacji –wyjaśnia Polak mieszkający w Edynburgu. – Jestem filmowcem i kręcenie filmików o tematach i miejscach bliskich memu sercu jest dla mnie dodatkową motywacją – podkreśla.

Reklama

Zapytany, co zaskoczyło go po powrocie do Wrocławia, odparł, że postęp i to, jak bardzo miasto zmieniło się na przestrzeni lat.


– Zaczyna być miastem światowym, otwartym na rozwój, rozwój kulturalny i myślowy. Patrząc na infrastrukturę, którą pamiętam i którą widzę teraz, dostrzegłem, jak pięknie się rozwija – mówi Zienkiewicz.


Najbardziej spodobał mu się wschód słońca przy moście Milenijnym: – Te kolory, cisza, przestrzeń i architektura mostu – wylicza filmowiec.


Zachwyciła go też Odra w okolicach Ostrowa Tumskiego i nabrzeże od strony hali Targowej. – Jest piękne o zachodzie słońca, dookoła są statki, a także relaksujący się i spacerujący ludzie. To był epicki widok! – wspomina.

Reklama

Oczarowała go również różnorodność miasta. – Tu naprawdę jest co oglądać i robić od wschodu do zachodu słońca. Jest pełno zarówno małych, jak i dużych, urokliwych miejsc. To pełne życia, studenckie miasto – dodał.


Na pytanie, co mu się we Wrocławiu nie podoba odparł: – Ciężko powiedzieć, bo nie mieszkam tu na stałe, ale mam nadzieję, że tutejsi ludzie stają się bardziej otwarci na kontakty z osobami z różnych zakątków świata, które odwiedzają to miasto – powiedział Zienkiewicz.


Jego zdaniem więcej osób z całego świata powinno poznać piękno Wrocławia i wierzy, że nagrany przez niego filmik w tym pomoże.

Reklama

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości