Dziś mija kolejna rocznica „Krwawej niedzieli” czyli kulminacyjnego momentu rzezi na Wołyniu. Podobnie jak w poprzednich latach, we Wrocławiu odbywają się obchody. Jednym z punktów był marsz, który rozpoczął się o godzinie 20.
Dziś, 11 lipca obchodzimy 80. rocznicę "Krwawej Niedzieli". Był to punkt kulminacyjny ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, akcja masowej eksterminacji polskiej ludności cywilnej w ponad 100 miejscowościach. Historycy szacują, że ukraińscy nacjonaliści zamordowali podczas całej rzezi wołyńskiej ponad 100 tysięcy Polaków. W marszu udział wzięli m.in. kibice Śląska Wrocław, narodowcy, mieszkańcy Wrocławia.
Do godz. 21:30 na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Oto ona: Plac Strzelecki - Plac Staszica - ul. Rydygiera - ul. B. Drobnera - Most Uniwersytecki - ul. Grodzka - ul. Ducha Świętego - ul. Frycza Modrzewskiego - zakończenie: pomnik ofiar UPA. Organizatorzy zgłosili miastu 200 uczestników, lecz było ich zdecydowanie więcej, nawet kilkaset.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze