Reklama

Wrocław: w ciągu 3 godzin zebrali z brzegu i wyłowili z Odry 41 worków śmieci

01/04/2019 11:51

6 worków z odpadami komunalnymi, 13 z tworzywami sztucznymi, 16 ze szkłem i 6 z papierem – to efekt zbiórki odpadów przeprowadzonej w ramach akcji "sprzątaMY ze świadomością". Wszystko to w ciągu zaledwie 3 godzin wrocławscy ekolodzy znaleźli na wałach i wyłowili z Odry.

Wspólne sprzątanie Odry i jej okolic to akcja stowarzyszenia Eko-Unia, Partii Zieloni, ekologów, kajakarzy, SUP-owców (uprawiający sport polegający na pływaniu z wiosłem na deskach surfingowych), twórców projektu „Recykling Rejs” i wrocławian, którzy spontanicznie przyłączyli się do akcji.


Sprzątanie między Mostami Trzebnickimi i Warszawskimi trwało zaledwie 3 godziny. W tym czasie udało się zebrać aż 41 worków różnych odpadów.


– Warto wiedzieć, że ponad 80% zanieczyszczeń Bałtyku pochodzi z lądu, tzn. spływa rzekami do morza – mówi Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik, organizator Recykling Rejsów. – Najlepszą metodą ochrony Bałtyku przed zaśmieceniem jest rozwój selektywnej zbiórki odpadów na lądzie, edukacja ekologiczna i wyrabiania nawyku zabierania swoich śmieci, bo właśnie podczas akcji najwięcej zebraliśmy opakowań po „biesiadach” np. nad brzegiem Odry – dodaje.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości