Reklama

Wrocławianie o paraliżu komunikacji na zachodzie miasta [KOMENTARZE]

04/04/2022 16:57

To był trudny dzień dla mieszkańców zachodnich osiedli Wrocławia. Po zmianie organizacji ruchu MPK ich czas dojazdu do centrum i powrót do domu drastycznie się wydłużył.

Wrocławianie, którzy utknęli w poniedziałek w gigantycznych korkach podczas porannego i popołudniowego szczytu ruchu, dają upust emocjom w mediach społecznościowych. 


Anna: "Wyjechałam o 6.25 z Leśnicy, nie dotarłam na 8 do pracy. Wyszłam z domu pół godziny wcześniej niż zwykle, byłam w pracy 15 minut później niż zwykle"


Michał: "MPK chyba postanowiło mi pomóc z zakończeniem studiów przed czasem! Grubo ponad 2h ze Stabłowic na Godebskiego, na AWF"


Anna: "Wyjechałam autobusem z Leśnicy o 6.25, na Kwiskiej byliśmy o 7.35. oczywiście autobus i teraz tramwaj przeładowany" 

Reklama

Magdalena: "Ja codziennie jeżdżę do pracy komunikacją miejską z przystanku Złotnicka na Krakowską i całkowity czas dojazdu wydłużył się dziś o 30 minut. 6:08-7:24"


Renata: "Od przedszkola przy Piotrkowskiej na Stadion jechałam dokładnie 40 minut autem, bo muszę się co rano dostać na Biskupin"


Klaudia: "Autobus linii 123, który planowo miał być o 7.03 na Suwalskiej, dojechał spóźniony i dopiero o 7.30 był na Górniczej"


Helena: "Z Olbrachtowskiej na Dworską jechałam rano 30 minut.  Niech się wreszcie zrobi ciepło, to przesiądę się na rower"

Reklama

Monika: "Rano jechałam autem z Arbuzowej na Legnicka 1 godz. 20 minut"


Piotr: "Rano z oliwkowej do astry 1:30 godizny jazdy ... Po 7 wyjazd, podróż MPK"


Monika: "Jest ciężko, jak ostatnio można było koło 7 przeskoczyć autem do centrum w 40 min, tak dzisiaj 1g -1g 10m... czyli jak zimą przy śnieżycy i lodzie"


Edyta: "Koleżanka z Nowych Żernik wsiadła ok. 7 w autobus, we wcześniejszy nie wsiadła, bo w ogóle nie otworzył drzwi. I w pracy była o 8.20"


Angelika: "Wyszłam z domu na autobus o 7:02, przyjechał 7:14... Miałam wizytę u lekarza na Swobodnej o 8:30, nie zdążyłam"

Reklama

Marcin: "Stabłowice - Kowale autem, wyjazd 5:10, na miejscu byłem 5:35"


Renata: "Stabłowicka - Dworzec Nadodrze, samochodem, od 6.45 do 8.20. Wcześniej 30-40 minut"


Beata: "Prezydent zadeklarował się dziś na swoim live, że będzie zawoził dzieci z zakorkowanej Leśnicy do przedszkola i do szkoły!  Wystarczy zadzwonić do ratusza i się umówić!"


Ewa: "Pokusiłam się o dojazd samochodem dziś o godzinie 10 (naiwnie sądząc, że najgorsze korki już minęły) ze Stabłowic do centrum miasta - okolice Placu Bema-  dojazd prawie 1 h. Wracam do PKP. Koszmarne korki - szczególnie Pomorska, Długa, Dubois… natomiast Królewiecka o ten porze całkiem przejezdna… ale czekam aż coś jeszcze rozkopią…"

Reklama

Agnieszka: "O 6:50 autem z Leśnicy do Świebodzkiego w 50 min. się udało"


Aleksandra: "Wyjazd z ul. Karpnickiej (przedszkole) o godzinie 7:20 , a w żłobku z córeczka na ul. Barskich (al. Architektów) byłam o 8:05"


Teodor: "Zastanawiam się, dlaczego demontaż małego odcinka toru i położenie nowego ma być robione przez dwa miesiące. Przecież można stary tor doprowadzić prawie do toru starego, a przepięcie do niego może być wykonane w ciągu jednej nocy. Tak się robi na świecie, ale nie we Wrocławiu, Tu wszystko robi się ślamazarnie, przez wiele miesięcy"

Reklama

Tomek: "Szkoda, że nie zaplanowali tego odcięcia Leśnicy od tramwajów na okres wakacyjny. Zawsze to trochę mniej ludzi jeździ i korki też trochę mniejsze"


Anna: "Na Pilczycach kierowca kazał nam się przesiąść do autobusu za nami (+5 minut do podróży), bo im zabrakło autobusów w drugą stronę, bo wszystkie w korku stanęły"


Izabela: "Z Braniborskiej na Olbrachtowską na Stabłowicach równa godzina, od 15.30 do 16.30"


Piotr: "A czy te prace nie powinny trwać w trybie 3 zmianowym żeby trwały jak najkrócej?"

Reklama

Krzysztof: "Jeszcze do niedawna myślałem, że będę z czasem unikać samochodu w mieście... Chyba się przeproszę z moją furą"


Anna: "Najważniejsze, że Pan Prezydent był na: dożynkach, morsowaniu, malowaniu pisanek z przedszkolakami, udzielił wywiadu, pobiegał z mieszkańcami, skoczył na żużel albo mecz Śląska itd. Najważniejsze, że ma - jak zawsze - świetne samopoczucie"


Tymczasem Rada Osiedla Leśnica wraz z aktywistami z Akcji Miasto złożyli do urzędu miasta wniosek o pilne wdrożenie awaryjnych działań, które choć trochę poprawią fatalną sytuację zachodnich osiedli Wrocławia. Niestety ma ona potrwać ok. 6 tygodni.

Reklama


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości