Reklama

Zniknął fragment esplanady wrocławskiego Manhattanu [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

16/03/2021 11:37

Zakończyły się prace przy wyburzaniu i rozbiórce części esplanady wrocławskich "sedesowców" przy placu Grunwaldzkim. Ta kontrowersyjna inwestycja ma być kontynuowana. 

W styczniu i lutym wyburzona została część esplanady Manhattanu, czyli zespołu sześciu charakterystycznych, PRL-wskich, wyremontowanych kilka lat temu bloków. Prace objęły fragment obiektu między Biedronką przy pl. Grunwadzkim 14 i blokiem przy pl. Grunwaldzkim 16, czyli ten, który należy wyłącznie do inwestora, czyli Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast". 


Do kontynuacji prac przy rewitalizacji betonowej esplanady "sedesowców", która od dawna jest w kiepskim stanie technicznym i estetycznym, potrzebne jest prozumienie z Gminą Wrocław. Spółdzielnia chce, by miasto partycypowało w kosztach. 

Reklama

Założenia kompleksowej inwestycji są takie, by część handlowa Manhattanu została miała być rozbudowana o 2200 mkw. wzdłuż ulic Marii Skłodowskiej-Curie, Nauczycielskiej, Nehringa i Polaka. Pod esplanadą i na jej powierzchni ma powstać 439 miejsc parkingowych, w planie jest też zazielenienie terenu oraz budowa nowych chodników i dróg rowerowych.  

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości