Jeden z wrocławian mieszkający przy ulicy Kosmonautów chciał w szybki sposób pozbyć się nadmiaru śmieci. Mężczyzna rozpalił ognisko, ale gęsty dym zwrócił uwagę patrolujących okolicę strażników miejskich.
Interweniujący funkcjonariusze straży miejskiej stwierdzili spalanie nieodpowiednich odpadów - m.in. plastikowych butelek, ubrań i płyty meblowej z laminatem. Ognisko zostało ugaszone, a mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych.
Spalanie odpadów na znaczący wpływ na powstawanie smogu. Przypomnijmy, że na początku lipca w życie weszła uchwała antysmogowa, która reguluje, czym możemy palić w piecach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze