Reklama

Trzy premiery w kinie Helios Nowe Horyzonty oraz bezpłatne pokazy na ekranie

05/11/2012 00:00

Nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes Miłość Michaela Hanekego, jedno z arcydzieł współczesnego kina, od piątku 2 listopada można oglądać w kinie Helios Nowe Horyzonty.

Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu. Głównymi bohaterami Miłości są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą.
Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe, od tylu lat łączące parę, zostają wystawione na ciężką próbę. 

Drugą premierą jest film noir, inspirowany filozofią buddyjską - tajski Headshot. Mroczna karma Pen-eka Ratanaruanga. Uczciwy policjant Tul znajduje się w potrzasku. Wpływowy polityk szantażuje go i oskarża o zbrodnię, której Tul nie popełnił. Policjant staje się zawodowym mordercą na usługach guru podziemia - Demona. Pewnego dnia podczas kolejnego zadania Tul zostaje ranny, kula przeszywa mu głowę. Po przebudzeniu z trzymiesięcznej śpiączki, patrzy na świat zupełnie inaczej. Nie wiedząc, czy to efekt postrzału, czy ciężar karmy, postanawia zmienić swoje życie i porzucić drogę, którą szedł do tej pory.

Trzecia premiera to Kryptonim: Shadow Dancer Jamesa Marsha - thriller szpiegowski z Clivem Owenem w roli głównej, trzymająca w napięciu historia relacji brytyjskiego agenta i zwerbowanej przez niego, irlandzkiej ekstremistki. Kiedy zostaje aresztowana w czasie nieudanej próby zamachu w londyńskim metrze, musi wybrać: albo będzie współpracować i wróci do domu, albo nigdy nie zobaczy swojego syna. Collete decydując się na współpracę z brytyjskim wywiadem, nie wie, że członkowie IRA szukają w swoich szeregach szpiega. Zaczyna się wzajemna inwigilacja.


Co jeszcze będzie się działo w Heliosie Nowe Horyzonty?

Reklama

Bezpłatne pokazy filmów nominowanych do LUX Prize 2012

Zapraszamy na pokazy filmów nominowanych do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego LUX 2012. Polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć trzy filmy, będące finalistami tegorocznej edycji. Projekcje w Heliosie Nowe Horyzonty odbędą się od 12 - 14 listopada. Wstęp jest bezpłatny. Odbiór bezpłatnych wejściówek 8 listopada, od godz. 18.00 w kasach kina.

Program:

12 listopada (poniedziałek) 19:00, To tylko wiatr, reż. Benedek Fliegauf;

13 listopada (wtorek) 19:00 Nazywam się Li, reż. Andrea Segre,

14 listopada (środa) 19:00, Tabu, reż. Miguel Gomes.

Więcej o filmach tutaj. 

Znamy program 3. AFF.

W dniach 13-18 listopada we Wrocławiu odbędzie się 3. American Film Festival. W programie tegorocznej edycji, która odbędzie się w kinie Helios Nowe Horyzonty, zostaną pokazane 53 filmy, z których 35 będzie miało polskie premiery. W programie najnowsze filmy Paula Thomasa Andersona, braci Duplass, Morgana Spurlocka, Abla Ferrary, Richarda Linklatera, Bena Afflecka czy Michela Gondry"go, a także retrospektywy filmów Wesa Andersona, Jerry"ego Schatzberga i Nicholasa Raya. Karnety filmowe w sprzedaży do 5 listopada (bądź do wyczerpania puli). Sprzedaż biletów od 5 listopada na stronie  oraz w kasach kina Helios Nowe Horyzonty. Bilety wielokrotne do kupienia wyłącznie w kasach kina.


bs/inf. pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości