Wrocławianie otrzymali dwa i pół tysiąca sadzonek za makulaturę oraz elektroodpady. To wrocławskie efekty ogólnopolskiej akcji 100 tysięcy drzewek na 100-lecie Niepodległości Polski.
- Ponad tysiąc wrocławian wzięło udział w weekendowej akcji wymieniania sadzonek drzew za makulaturę, plastiki i elektroodpady - mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Zebrano 1,2 tony makulatury i kilkaset wyeksploatowanych urządzeń, wśród których znalazły się m.in. telewizory, pralki i telefony. Mieszkańcy przynosili także zużyte baterie. Mieszkańcy wrócili do domów z ponad 2,5 tysiącami drzewek m.in. z: dębami, świerkami, akacjami i lipami.
WFOŚiGW we Wrocławiu wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Lasami Państwowymi – Nadleśnictwem Śnieżka z Kowar zorganizowały wrocławską odsłonę ogólnopolskiej akcji „100 tysięcy drzewek na 100-lecie Niepodległości Polski”.
- Działanie ma na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenia uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne - mówi Kasztelowicz.
We Wrocławiu akcję zrealizowano 8 września przy Hali Targowej Tęcza. Druga część wydarzenia miała miejsce 9 września przed siedzibą WFOŚiGW we Wrocławiu. Akcja organizowana jest pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w ramach projektu „Niepodległa”. Włączyły się w nią Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w całej Polsce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze