Ewa Farna, Magda Steczkowska, Natalia Lesz, Jakub Zaborski oraz wielu innych polskich wykonawców wzięło udział w koncercie online: #GramyDlaPrzylądka. W trakcie wydarzenia zbierane były pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka z Kliniki Przylądek Nadziei. Koncert obejrzało 13 tysięcy osób i tyle samo złotówek trafi na leczenie małych pacjentów. Dodatkowo organizator tej inicjatywy, Grupa Veritas dołożyła dodatkowe 2 tysiące złotych dla Przylądka Nadziei.
16 wokalistów, 13 tysięcy widzów, 1,5 godziny występów i ponad 15 tysięcy złotych zebranych na pomoc dzieciom chorym na raka– tak można podsumować akcję #GramyDlaNadzei, zorganizowaną przez Grupę Veritas i Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.
Koncert charytatywny rozpoczął się 9 maja o godzinie 19:00 i przyciągnął wirtualny tłum, nie tylko fanów występujących artystów, ale przede wszystkim osób, którym los dzieciom walczącym z nowotworami nie jest obojętny.
Tego wieczoru wystąpili m.in. Alicja Janosz, Bartosz Wrona, Ewa Farna, Kasia Popowska, Magda Steczkowska, Magda Bereda, Michał Sobierajski, Hubert Jabłoński, Magda Femme, Natalia Lesz, Jakub Zaborski, Michał Grobelny, Kasia Moś, Iwona Węgrowska, Aleksandra Nizio, AniKa Dąbrowska oraz zespół Agnes Band, którzy zaprezentowali swoje utwory w domowym zaciszu.
Podczas wydarzenia widzowie mogli pomóc małym pacjentom Przylądka Nadziei wpłacając symboliczną kwotę na koncertową zbiórkę, która trwa jeszcze do 15 maja.
– Niesamowity wynik! Jest to nowa forma pomocy, więc spodziewaliśmy się, że koncert obejrzy może kilka tysięcy, a nie kilkanaście tysięcy osób – mówi Justyna Zalewska z fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.
– Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom akcji, artystom oraz wszystkim widzom, którzy byli z nami podczas tego wirtualnego festiwalu muzycznego. To dzięki Wam udało się zebrać tak fantastyczną kwotę, która pomoże w leczeniu dzieci chorych na raka z Przylądka Nadziei – dodaje.
– Chciałbym w tym miejscu szczególnie podziękować artystom, którzy tak chętnie wzięli udział w naszej spontanicznej akcji. To dzięki nim udało nam się tak bardzo zaciekawić ludzi naszym koncertem. Podziękowania należą się również dla wszystkich oglądających, 13 tysięcy osób oglądających to liczba, której się totalnie nie spodziewaliśmy – mówi Paweł Zabilski z Veritas Group.
– Powoli zaczynamy się przymierzać do drugiej edycji koncertu. Chcemy, aby powstała z tego cała seria koncertów charytatywnych na rzecz najbardziej potrzebujących. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w czasach epidemii koronawirusa, inne choroby nadal istnieją. Ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem, postanowiliśmy dodatkowo dołożyć 2 tysiące złotych dla Przylądka Nadziei, co daje łącznie sumę ponad 15 tysięcy złotych – tłumaczy Zabilski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze