Reklama

35-latka przedstawiła na lotnisku fałszywy paszport covidowy

11/10/2021 15:40

Strażnicy graniczni zatrzymali w weekend na lotnisku dwie osoby. Jest wśród nich 35-latka, która w czasie kontroli granicznej przedstawiła fałszywy certyfikat covidowy.

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach 35-letnią Polkę, która podczas kontroli granicznej przedstawiła unijny certyfikat potwierdzający pełne zaszczepienie przeciwko COVID-19.

– Jak ujawnili strażnicy graniczni, kod QR nie zgadzał się z zamieszczonymi w nim informacjami. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że certyfikat mógł zostać sfałszowany, funkcjonariusze wszczęli postępowanie przygotowawcze – mówi mjr SG Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

I dodaje, że tego samego dnia strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku także 42-letniego mieszkańca województwa opolskiego. – Był on poszukiwany w celu odbycia 5 dnia kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą karę grzywny. Mężczyzna natychmiast uregulował należność i został zwolniony – wyjaśnia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości