W wyniku śledztwa prowadzonego przez wrocławskich policjantów zajmujących się walką z korupcją udało się zatrzymać 39-letniego dyrektora jednej z podwrocławskich firm spedycyjnych, który jest podejrzany o korupcję menadżerską. Do zatrzymania mężczyzny doszło na gorącym uczynku podczas przyjmowania kwoty 16 tys. złotych.
– W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, biura oraz samochodów należących do zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli ponadto gotówkę w kwocie 49 tysięcy złotych, komputery, nośniki pamięci oraz dokumenty mogące stanowić dowody rzeczowe w prowadzonym postępowaniu – mówi kom. Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.
Śledczy ustalili też, że zatrzymany mężczyzna, wykorzystując swoje stanowisko służbowe, uzależniał podpisywanie umów na usługi transportowe z zewnętrznymi firmami spedycyjnymi, od przekazania mu określonej kwoty. Według ustaleń mundurowych w zamian tylko od przedstawiciela jednego z podmiotów gospodarczych 39-latek przyjął łapówki na kwotę nie mniejszą niż 250 tysięcy złotych.
– Czynności funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania i rozszerzenie zakresu zarzutów oraz kręgu osób podejrzewanych – mówi kom. Kamil Rynkiewicz .
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze