Reklama

39-letni dyrektor firmy transportowej zatrzymany za łapówki. Wpadł na gorącym uczynku

19/03/2018 14:20

W wyniku śledztwa prowadzonego przez wrocławskich policjantów zajmujących się walką z korupcją udało się zatrzymać 39-letniego dyrektora jednej z podwrocławskich firm spedycyjnych, który jest podejrzany o korupcję menadżerską. Do zatrzymania mężczyzny doszło na gorącym uczynku podczas przyjmowania kwoty 16 tys. złotych.

 

– W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, biura oraz samochodów należących do zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli ponadto gotówkę w kwocie 49 tysięcy złotych, komputery, nośniki pamięci oraz dokumenty mogące stanowić dowody rzeczowe w prowadzonym postępowaniu – mówi kom. Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.


Śledczy ustalili też, że zatrzymany mężczyzna, wykorzystując swoje stanowisko służbowe, uzależniał podpisywanie umów na usługi transportowe z zewnętrznymi firmami spedycyjnymi, od przekazania mu określonej kwoty. Według ustaleń mundurowych w zamian tylko od przedstawiciela jednego z podmiotów gospodarczych 39-latek przyjął łapówki na kwotę nie mniejszą niż 250 tysięcy złotych.

Reklama

– Czynności funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania i rozszerzenie zakresu zarzutów oraz kręgu osób podejrzewanych – mówi kom. Kamil Rynkiewicz .


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości