Reklama

42-letni Niemiec okłamał wrocławskich policjantów. Grożą mu 3 lata więzienia

08/09/2017 12:19

Sprzęt elektroniczny o łącznej wartości blisko 10 tys. złotych miał paść łupem złodziei, którzy według zeznań 42-latka okradli go we wrocławskim Parku Staromiejskim. Podczas prowadzonego śledztwa okazało się, że faktycznie do napadu nie doszło, a obywatel Niemiec, który zgłosił się na komisariat przy Trzemeskiej, całą historię sobie zmyślił.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że rano, gdy przebywał w Parku Staromiejskim we Wrocławiu, podeszło do niego dwóch nieznanych mężczyzn. Jak twierdził zgłaszający, jeden z nich trzymał w ręku nóż, natomiast drugi ze sprawców ściągnął z jego ramion plecak z zawartością sprzętu elektronicznego o wartości około 10 tys. złotych, po czym uciekli – relacjonuje asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.


Policjanci z komisariatu Wrocław Stare Miasto, natychmiast po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęli czynności, które miały doprowadzić do złapania sprawców. Jak się później okazało, 42-letni Niemiec całą historię o rozboju sobie zmyślił. Potwierdził to m.in. materiał wideo z miejskiego monitoringu.

Reklama

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna zgłaszający przestępstwo posiada przedmioty, które miały mu zostać skradzione. W związku ze składaniem fałszywych zeznań 42-latek został zatrzymany przez policję. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za popełniony czyn grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości