Sprzęt elektroniczny o łącznej wartości blisko 10 tys. złotych miał paść łupem złodziei, którzy według zeznań 42-latka okradli go we wrocławskim Parku Staromiejskim. Podczas prowadzonego śledztwa okazało się, że faktycznie do napadu nie doszło, a obywatel Niemiec, który zgłosił się na komisariat przy Trzemeskiej, całą historię sobie zmyślił.
– Z relacji zgłaszającego wynikało, że rano, gdy przebywał w Parku Staromiejskim we Wrocławiu, podeszło do niego dwóch nieznanych mężczyzn. Jak twierdził zgłaszający, jeden z nich trzymał w ręku nóż, natomiast drugi ze sprawców ściągnął z jego ramion plecak z zawartością sprzętu elektronicznego o wartości około 10 tys. złotych, po czym uciekli – relacjonuje asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.
Policjanci z komisariatu Wrocław Stare Miasto, natychmiast po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęli czynności, które miały doprowadzić do złapania sprawców. Jak się później okazało, 42-letni Niemiec całą historię o rozboju sobie zmyślił. Potwierdził to m.in. materiał wideo z miejskiego monitoringu.
Podczas dalszych czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna zgłaszający przestępstwo posiada przedmioty, które miały mu zostać skradzione. W związku ze składaniem fałszywych zeznań 42-latek został zatrzymany przez policję. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za popełniony czyn grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze