W czwartek przed południem wrocławscy policjanci wspólnie z innymi służbami zorganizowali pokaz ratownictwa wodnego. Podczas spotkania z młodymi wrocławianami policjanci, strażacy i ratownicy medyczni mówili o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą oraz uczyli podstaw pierwszej pomocy.
Uczestnicy zajęć plenerowych mogli obejrzeć sprzęt używany przez policję wodną, także w akcji. W ramach specjalnego pokazu policjanci zaaranżowali m.in. akcję ratowania mężczyzny, który spadł z materaca i zaczął się topić w rzece.
Mundurowi podkreślają, że wypoczywając nad wodą, należy zachować zdrowy rozsądek oraz powstrzymać się od używek. Warto też pamiętać o zasadach pierwszej pomocy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze