Reklama

Aleja Wielkiej Wyspy gotowa. "Właściwie moglibyśmy otwierać"

09/12/2023 16:07

Aleja Wielkiej Wyspy na kluczowym, a zamkniętym wciąż odcinku między ul. Olszewskiego na Biskupinie a wiaduktem nad ul. Krakowską jest już gotowa! - Właściwie moglibyśmy otworzyć ją dla kierowców - przyznaje Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. Na przeszkodzie stoi jednak trwająca nadal przebudowa skrzyżowania Alei z ul. Mickiewicza i Paderewskiego. Ale i ono lada dzień ma być gotowe. Aleja może zostać otwarta jeszcze przed świętami.

Na skrzyżowaniu Alei z Mickiewicza drogowcy pracowali nawet dzisiaj - w sobotę. I to mimo śniegu. - Pogoda nie powinna stanąć nam na przeszkodzie. Na skrzyżowaniu do zrobienia pozostało już niewiele. Wykonawca musi już tylko zbudować wloty od strony Paderewskiego i od strony Parku Szczytnickiego - mówi nam Krzysztof Świercz. Druga połowa skrzyżowania - od strony Sępolna i Alei od kilkunastu dni jest już gotowa i dostępna dla kierowców.


ALEJA WIELKIEJ WYSPY - KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


To skrzyżowanie to kluczowy fragment Alei Wielkiej Wyspy - od niego nowa trasa się zaczyna. Urzędnicy nie chcą otwierać brakującej części Alei, zanim skrzyżowanie będzie w całości gotowe i zanim zacznie na nim działać sygnalizacja świetlna. Powód? Po otwarciu trasy spodziewają się tutaj dużo większego ruchu niż dzisiaj. Wpuszczenie dużej liczby aut na remontowane skrzyżowanie po pierwsze byłoby niebezpieczne, a po drugie - utrudniałoby drogowcom dokończenie prac.

Reklama

Skrzyżowanie miało być gotowe już wczesną jesienią, ale prace znacznie się przedłużyły, bo drogowcy napotkali tutaj mnóstwo podziemnych sieci, których nie było na żadnych mapach i planach. Większość wybudowali jeszcze Niemcy. Aby je przebudować, trzeba było pracować aż siedem metrów pod ziemią. A to trwało. Prace pod ziemią już się skończyły, skrzyżowanie jest prawie gotowe. Z jego dwóch stron drogowcy muszą wybudować po kilkanaście metrów jezdni. - Jest tam już wysypane kruszywo. Po ostatnich opadach śniegu jest wprawdzie mokre, co uniemożliwia prace. Ale jeśli będzie schło zbyt wolno, po prostu wymienimy je na nowe, aby wszystko przyspieszyć - obiecuje Świercz.


ZOBACZ TEŻ: Wrocław nie wiedział, że od lat buduje Aleję Wielkiej Wyspy? Zapomniał o komunikacji miejskiej

Reklama

Planowane początkowo na 6 grudnia otwarcie całej Alei Wielkiej Wyspy zostało przesunięte. Drogowcy obiecywali, że staną jednak na głowie, by otworzyć drogę do końca grudnia. Czy po ostatnim ataku zimy to wciąż aktualne? - Tak. Zwłaszcza, że w najbliższym czasie spodziewamy się okienka pogodowego. Będzie kilka stopni na plusie. Z powodzeniem będzie więc można budować drogę, położyć trzy warstwy asfaltu i otworzyć ją dla kierowców - mówi Świercz.  Kiedy otwarcie? - W grudniu - zapowiada. A dokładniej? - Marzy nam się, żeby udało się przed świętami.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości