Reklama

Wrocław nie wiedział, że od lat buduje Aleję Wielkiej Wyspy? Zapomniał o komunikacji miejskiej

04/12/2023 18:50

Jeszcze w tym miesiącu ma zostać otwarta dla ruchu cała Aleja Wielkiej Wyspy we Wrocławiu. Połączy Sępolno i Biskupin z obwodnicą śródmiejską. Na razie po nowej drodze będzie kursowała tylko jedna linia autobusowa. Osiedlowi radni od wielu miesięcy wysyłali do ratusza swoje apele o wykorzystanie powstającej drogi przy planowaniu tras miejskich autobusów. Ale urzędnicy jakby nie wiedzieli, że drogę budują. I na apele nie reagowali. Rozmowy z przedstawicielami osiedli mają w planie... po otwarciu Alei.

Budowa Alei Wielkiej Wyspy trwa od 3 lat. To szmat czasu, by przemyśleć jak zorganizować komunikację miejską, by przesiadło się do niej jak najwięcej wrocławan. Ale przez Aleję ma jeździć tylko jeden autobus - linia 143, której pokonanie aktualnej trasy (Kminkowa - Tarnogaj) już zajmuje 80 minut. Można odnieść wrażenie, że to dyżurna miejska linia, bo jej trasę już przedłużano... i to o 21 przystanków!


- Na tym nie koniec - głoszą w ratuszu. I zapowiadają, że o wykorzystaniu Alei do nowych połączeń dopiero będą rozmawiać z osiedlowymi radnymi. Tyle, że osiedla o zaplanowanie komunikacji prosiły już od dawna.

Reklama

- Już w 2021 roku poprosiliśmy o konsultacje w sprawie komunikacji i połączeń z Aleją Wielkiej Wyspy. Usłyszeliśmy, że konsultacji nie będzie. Potem było jedno spotkanie, na którym przedstawiliśmy nasze uchwały, ale nikt się z nimi nawet nie zapoznał - opowiada nam Krzysztof Mazurkiewicz z rady osiedla Tarnogaj.  - Jeśli miasto zapowiada teraz, że za pół roku rozpocznie rozmowy z radami osiedli w sprawie komunikacji miejskiej przez Aleję, to to jest jakieś kuriozum. Pół roku po otwarciu już nikt nie przesiądzie się z auta w autobus - uważa Mazurkiewicz.


Mieszkańcy Tarnogaju chcieli, by przez Aleję kursowała linia 143, ale proponowali inny przebieg trasy. - Dziś 143 kończy swój bieg na pętli Tarngoaj. Miasto planuje przedłużyć linię od pętli przez przystanki Klimasa, a potem Bogedaina. Nie daje to możliwości północnej części osiedla, by się na ten autobus przesiąść. Tymczasem my wnosiliśmy, żeby 143 nie wjeżdżało na pętlę, tylko skręcało wcześniej w ulicę Bardzką i dalej zjeżdżało w Armii Krajowej, czyli żeby jechało przez środek osiedla. To spowodowałoby, że zwolniłoby się miejsce na pętli Tarnogaj, a braki z powodu zabrania z pętli 143 miałaby uzupełnić linia 146, jadąc przez przystanki Bardzka, Nyska, Tarnogajska i Klimasa - wyjaśnia osiedlowy radny. W ratuszu nikt tych sugestii nie wysłuchał.

Reklama


Mieszkańcy Tarnogaju mogliby przesiąść się ze 146 w 143 i mieliby dzięki temu połączenie z Aleją Wielkiej Wyspy i Sępolnem


Paweł Wawrzynowicz, sekretarz rady osiedla Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice w efekty rozmów z ratuszem nie wierzy. -I tak nikt niczego z nami nie konsultuje. Jeśli sami czegoś nie zrobimy, nie złożymy wniosku, to możemy o tym zapomnieć. O jakich rozmowach z radami osiedli mówimy? - pyta retorycznie. 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości