Reklama

Areszt dla 16-latka za usiłowanie zabójstwa. Będzie sądzony jak dorosły

06/12/2017 10:30

Wrocławscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o próbę zabicia innego mężczyzny. Nieletni w niedzielne popołudnie zaatakował siedzącego w centrum miasta mężczyznę i ugodził go nożem w szyję. Będzie sądzony jak osoba dorosła. 

Funkcjonariusze policji z Wrocławia zatrzymali nieletniego, który na ulicy ugodził nożem w szyję innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w centrum miasta. Siedzący 41-letni mężczyzna został zaatakowany przez 16-latka i ugodzony nożem w szyję. Po zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci namierzyli go i zatrzymali w trakcie sprawdzania pobliskich uliczek. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym posłużył się napastnik. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podczas dalszych czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że 16-latek jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.


Na podstawie zebranego materiału dowodowego 16-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za popełniony czyn będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości