Reklama

Buldog wystąpi we Wrocławiu

17/12/2012 00:00

Po licznych prośbach wrocławskich fanów z przyjemnością informujemy o koncercie zespołu Buldog.

Długo oczekiwany koncert odbędzie się 22 lutego w klubie muzycznym Łykend.

Zespół Buldog stworzyły w 2004 roku osoby bezpośrednio związane z Kultem, do lipca 2009 roku wokalistą był Kazik Staszewski, basistą menedżer Kultu Piotr Wieteska, Syn Stanisława - dawny klawiszowiec Kultu, gitarzystą Wojciech Jabłoński z Kultu, a za perkusją zasiadł muzyk, który pracował w „Kult - Ochronie” Adam Swędera (niegdyś perkusista Róż Europy).


A także sekcja dęta Kultu - „Zdunek, Glazik i Ważny”. W 2006 roku dołączył do zespołu DJ George, a w 2008 Ala Gadomska na waltorni. W lipcu 2009 Kazika Staszewskiego zastąpił Tomek Kłaptocz (wieloletni wokalista zespołu Akurat). W 2006 roku zespół wydał pierwszą płytę zatytułowaną po prostu „Płyta” Pod koniec kwietnia 2010 roku ukazała się druga płyta zatytułowana „Chrystus Miasta”. Trzecia płyta zespołu pt. „Laudatores Temporis Acti” ukazała się jesienią 2011. Podobnie jak na poprzednich albumach większość tekstów do piosenek to wiersze.

Zespół muzycznie zinterpretował teksty takich autorów jak: Julian Tuwim, Agnieszka Osiecka, Adam Asnyk, Tadeusz Gajcy, Josif Brodski czy Rafał Wojaczek. W wykonaniu BULDOGA nie jest to jednak „poezja śpiewana” a czysty, rasowy rockowy manifest!

22.02.13, godz. 20.00, Klub Muzyczny Łykend, Wrocław BULDOG.


bs/inf. pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości