12 tysięcy zawodników wystartuje dziś (sobota) w 10. nocnym półmaratonie we Wrocławiu. Bieg zaczyna się o godz. 22, ale już od rana w wielu miejscach w centrum i nie tylko obowiązują dodatkowe zakazy zatrzymywania - parkujące w tych miejscach samochody będą wywożone na lawetach. O godz. 19 duża część Wrocławia zostanie na kilka godzin całkowicie zamknięta dla ruchu,
Największych utrudnień trzeba się spodziewać w okolicach Stadionu Oliimpijskiego (tam będzie start i meta biegu). Zawodnicy przebiegną m.in. przez Most Szczytnicki, Plac Grunwaldzki, Plac Społeczny, Pułaskiego, Kościuszki, Kołłątaja, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale, Świdnicką, Piłsudskiego, Sądową, Nowy Świat, Grodzką, Piaskową, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Most Pokoju, Curie - Skłodowskiej, Most Zwierzyniecki, Pergolę, Kopernika, Aleję Wielkiej Wyspy i Mickiewicza.
Pierwszy zawodnicy mają się pojawić na mecie chwilę po godz. 23, ostatni - po 1.30 w nocy. Poszczególne ulice na trasie biegu będą otwierane sukcesywnie po przebiegnięciu ostatnich zawodników (np. Most Szczytnicki po 23, okolice Rynku około północy, a okolice Hali Stulecia - po 1 w nocy.
Dokładną trasę biegu oraz godziny przebiegania zawodników można zobaczyć na mapce poniżej

Przez całą sobotę w następujących miejscach będą obowiązywały dodatkowe zakazy zatrzymywania się:
W sobotę wieczorem będą także bardzo duże zmiany w komunikacji miejskiej. Szczegóły można znaleźć tutaj (link).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze