Reklama

Co dalej z koszykarskim WKS-em? Wrocławianie mogą zagrać w ekstraklasie

04/06/2019 21:38

W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o wielkich problemach finansowych AZS-u Koszalin. To, że klub z Pomorza nie wystartuje w koszykarskiej ekstraklasie, jest właściwie przesądzone, a to z kolei szansa dla Śląska Wrocław, który mógłby koszalinian w elicie zastąpić.

Mimo braku awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej (porażka w finale z Astorią Bydgoszcz 0:3), koszykarzy Śląska Wrocław możemy zobaczyć w Energa Basket Lidze. Wszystko przez ogromne problemy finansowe AZS-u Koszalin. Oczywiście jeśli Akademicy błyskawicznie znajdą inwestora i zapewnią środki na dalsze funkcjonowanie klubu, temat upadnie, ale na to się nie zanosi. Wrocławianie mieliby wówczas skorzystać z zaproszenia władz ligi.


Co więc dalej ze Śląskiem? Jeśli nie awans w miejsce AZS-u Koszalin, to... ponowna walka o miejsce w elicie. Nieprawdziwe okazały się pogłoski o możliwym wycofaniu się z zaplecza ekstraklasy - Śląsk ma grać co najmniej w 1. lidze. I najpewniej będzie znów bił się o awans, choć najprawdopodobniej już nie z FutureNetem. Dotychczasowy główny sponsor kończy współpracę z innymi klubami sportowymi - Imperium Katowice, FC Den Bosch oraz VfB Stuttgart i możliwe, że nie będzie już finansował WKS-u.

Reklama

O tym, w której lidze będzie występował Śląsk, powinniśmy dowiedzieć się w najbliższych tygodniach. Wtedy też zostaną podjęte kolejne decyzje kadrowe. Na razie wiemy tylko tyle, że trenerem WKS-u nie będzie już Radosław Hyży.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości