Reklama

Co dalej z zielenią w mieście, dachowanie na Legnickiej i seria utrudnień w ruchu MPK [PODSUMOWANIE DNIA]

03/08/2018 14:39

W piątek, 3 sierpnia, doszło do groźnie wyglądającej kolizji przy ul. Legnickiej. Cudem nikt nie ucierpiał. Poza tym miasto przedstawiło nowy pomysł na zadbanie o miejską zieleń, a po godz. 15 doszło aż do trzech zdarzeń, które skutecznie sparaliżowały ruch tramwajów w mieście.


Do dachowania doszło w piątek tuż przed południem, w rejonie skrzyżowania ulic Legnickiej i Środkowej. Kierowca mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem, gdy próbował uniknąć zderzenia z renault, które zaczęło go ryzykownie wyprzedzać i prawie wpadło na betonową wysepkę, rozdzielającą pasy ruchu. Mitsubishi zahaczyło o krawężnik i wylądowało na poboczu. Obaj kierowcy to młodzi mężczyźni. Zobacz zdjęcia.


Zarząd Zieleni Miejskiej w najbliższym czasie czeka rewolucja. Wrocławski magistrat zapewnia, że nowe spojrzenie na zieleń mają być odpowiedzią na zmieniający się klimat. W ciągu najbliższych trzech lat diametralnie ma się zmienić sposób zarządzania i nadzorem nad wrocławskimi terenami zielonymi. Bezpośredni nadzór nad nimi przejmą dzielnicowi ogrodnicy. Czytaj więcej tutaj.

Reklama

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował specjalną ankietę, która wraz z magnesem lub naklejką na lodówkę trafi do wrocławskich seniorów. Jej wypełnienie i umieszczenie w widocznym miejscu w domu gwarantuje sprawną pomoc, udzieloną przez ratowników medycznych. Szczegóły i link do karty online - tutaj.


Wrocławski Park Wodny przy ul. Borowskiej 99 za kilka dni wprowadzi przerwę techniczną w dwóch częściach aquaparku. Potrwa ona do końca sierpnia. Jednocześnie przypomina o promocji na parkowanie, obowiązującej do 2 września. 

Reklama

Po godz. 13 jeden z mieszkańców ulicy Sienkiewicza zaczął straszyć sąsiadów, że wysadzi budynek. Interweniowały służby.


Po godz. 15, na sam początek popołudniowego szczytu komunikacyjnego, doszło do trzech zdarzeń, które sparaliżowały ruch tramwajów. Na placu Dominikańskim wykoleił się tramwaj, na Kowalach skład MPK zderzył się z autem, a na rondzie Powstańców Śląskich, również w tramwaju, upadła pasażerka


Piątek był też dniem awarii - wodociągów, sieci energetycznej i tramwajów.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości