Funkcjonariusze straży granicznej wszczęli postępowanie przeciwko siedmiu obywatelom Ukrainy. Mężczyźni pracowali nielegalnie we wrocławskiej firmie zajmującej się logistyką.
Strażnicy graniczni z placówki we Wrocławiu-Strachowicach przeanalizowali protokół kontroli, którą Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła w jednej z wrocławskich agencji zatrudnienia oraz we wrocławskiej firmie zajmującej się logistyką.
W jej wyniku wobec siedmiu cudzoziemców wszczęto postępowanie administracyjne. Nielegalni pracownicy będą musieli opuścić Polskę i zostanie im wydany zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju.
Właścicielowi firmy, który złamał przepisy grozi zaś kara grzywny w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.
– Funkcjonariusze straży granicznej we Wrocławiu-Strachowicach od początku 2020 roku prowadzą kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców na terytorium Polski. W ich trakcie stwierdzili, że 699 obcokrajowców pracuje w naszym kraju niezgodnie z polskimi przepisami – mówi mjr SG Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału SG.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze