Reklama

Cudzoziemcy pracowali we Wrocławiu na czarno. Będą musieli opuścić Polskę

12/10/2020 14:16

Funkcjonariusze straży granicznej wszczęli postępowanie przeciwko siedmiu obywatelom Ukrainy. Mężczyźni pracowali nielegalnie we wrocławskiej firmie zajmującej się logistyką.

Strażnicy graniczni z placówki we Wrocławiu-Strachowicach przeanalizowali protokół kontroli, którą Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła w jednej z wrocławskich agencji zatrudnienia oraz we wrocławskiej firmie zajmującej się logistyką.

W jej wyniku wobec siedmiu cudzoziemców wszczęto postępowanie administracyjne. Nielegalni pracownicy będą musieli opuścić Polskę i zostanie im wydany zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju.

Właścicielowi firmy, który złamał przepisy grozi zaś kara grzywny w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

– Funkcjonariusze straży granicznej we Wrocławiu-Strachowicach od początku 2020 roku prowadzą kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców na terytorium Polski. W ich trakcie stwierdzili, że 699 obcokrajowców pracuje w naszym kraju niezgodnie z polskimi przepisami – mówi mjr SG Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości