Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło wyniki konsultacji publicznych projektu Programu budowy/modernizacji przystanków kolejowych na lata 2020-25. Są dobre wieści dla Wrocławia!
Uwagi do rządowego projektu programu rozbudowy infrastruktury kolejowej dla pasażerów w ciągu najbliższych kilku lat można było zgłaszać od 24 listopada do 2 stycznia. Teraz Ministestwo Infrastruktury opublikowało wyniki konsultacji publicznych.
W ich rezultacie na terenie województwa dolnośląskiego mają powstać nowe przystanki kolejowe Bardo Przyłęk (zmiana lokalizacji), Studniska (zmiana lokalizacji), Kunice i Lubań Miasto. W procesie podejmowania decyzji o przyszłych inwestycjach kolejowych rząd wziął pod uwagę także Wrocław.
Odrzucono propozycje budowy nowych przystanków na Złotnikach, Ołbinie i Jagodnie oraz modernizacji stacji na Nadodrzu. Również reaktywacja Dworca Świebodzkiego nie została objęta tym projektem. Uzasadnienie można znaleźć w sprawozdaniu zamieszczonym tutaj.
W wyniku konsultacji postanowiono natomiast wybudować nowe przystanki kolejowe na Stabłowicach, Zakrzowie (Osiedle), Klecinie i Tarnogaju. To na razie tylko projekt - dokładne lokalizacje będą dopiero ustalane. Nowe stacje planowo mają powstać do 2025 roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze