Reklama

Cztery nowe przystanki kolejowe we Wrocławiu! Są wyniki konsultacji

15/02/2021 10:30

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło wyniki konsultacji publicznych projektu Programu budowy/modernizacji przystanków kolejowych na lata 2020-25. Są dobre wieści dla Wrocławia!

Uwagi do rządowego projektu programu rozbudowy infrastruktury kolejowej dla pasażerów w ciągu najbliższych kilku lat można było zgłaszać od 24 listopada do 2 stycznia. Teraz Ministestwo Infrastruktury opublikowało wyniki konsultacji publicznych.


W ich rezultacie na terenie województwa dolnośląskiego mają powstać nowe przystanki kolejowe Bardo Przyłęk (zmiana lokalizacji), Studniska (zmiana lokalizacji), Kunice i Lubań Miasto. W procesie podejmowania decyzji o przyszłych inwestycjach kolejowych rząd wziął pod uwagę także Wrocław.

Reklama

Odrzucono propozycje budowy nowych przystanków na Złotnikach, Ołbinie i Jagodnie oraz modernizacji stacji na Nadodrzu. Również reaktywacja Dworca Świebodzkiego nie została objęta tym projektem. Uzasadnienie można znaleźć w sprawozdaniu zamieszczonym tutaj.


W wyniku konsultacji postanowiono natomiast wybudować nowe przystanki kolejowe na Stabłowicach, Zakrzowie (Osiedle), Klecinie i Tarnogaju. To na razie tylko projekt - dokładne lokalizacje będą dopiero ustalane. Nowe stacje planowo mają powstać do 2025 roku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości