Reklama

Dobra wiadomość dla kierowców. Godzina parkowania w centrum za darmo

26/05/2020 21:51

Magistrat ogłosił spore zmiany na Starym Mieście, które mają ułatwić życie pieszym i rowerzystom. Ma też coś dla kierowców: promocję na parking i dodatkowe miejsca postojowe. Nowa oferta została wprowadzona 1 czerwca.

Jest to propozycja skierowana głównie do kierowców, którzy - w związku z wykonywanymi obowiązkami - muszą załatwiać sprawy w ścisłym centrum miasta. Specjalnie dla nich na parkingu Narodowego Forum Muzyki przy placu Wolności wprowadzona zostanie możliwość bezpłatnego parkowania przez pierwszą godzinę.


– Takie rozwiązanie pozwoli nam na dużą rotację i możliwość sprawnego załatwienia spraw w centrum w krótkim czasie – wyjaśnia Elwira Nowak, dyrektorka Wydziału Inżynierii Miejskiej. Promocja ruszyła 1 czerwca.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: DEPTAK NA RUSKIEJ I OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI W CENTRUM


Jednocześnie w kilku rejonach w ścisłym centrum, gdzie parkowanie może odbywać się w zgodzie z przepisami - m.in. na ulicach Św. Marii Magdaleny i Jodłowej oraz na placu Nankiera - miasto wyznaczy nowe miejsca postojowe. Dodatkowo ,na wnioski przedsiębiorców i tam, gdzie to możliwe, magistrat będzie wyznaczać czasowe miejsca postojowe, zastrzeżone dla dostaw, prowadzonych w godz. 5-10 rano. Wnioski już można składać do WIM.


Do końca roku otwarte pozostaną także szlabany na parkingach typu park & ride, tak, aby zachęcić, szczególnie przyjezdnych z aglomeracji, do pozostawienia auta i podróżowania po Wrocławiu komunikacją zbiorową.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości