48 nowych funkcjonariuszy, w tym 16 kobiet w ubiegły piątek zasiliło szeregi dolnośląskiej policji. Ślubowanie od nowych policjantów i policjantek odebrał zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Piotr Leciejewski.
– Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi kolejnych już w tym roku nowych policjantów, w tym 16 kobiet. 6 lipca 2018 r. słowa roty ślubowania wypowiedziało 48 nowych funkcjonariuszy. W uroczystej ceremonii, oprócz nowych funkcjonariuszy, kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz jednostek garnizonu dolnośląskiego, wziął udział Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński – relacjonuje asp. szt. Wojciech Jabłoński z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.
Policjantom i policjantkom, akty ślubowania wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowi policjanci zasilą komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego.
W tym roku szeregi dolnośląskiej policji zasiliło już w sumie 119 mundurowych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze