Reklama

Dostawa nowych autobusów dla Wrocławia zakończona [ZDJĘCIA]

19/11/2020 17:55

Zakończyły się trwające od kilku tygodni dostawy nowych autobusów dla Wrocławia. Jest to łącznie 60 pojazdów Mercedes-Benz Citaro 2, które zastąpią kilkunastoletnie autobusy miejskiego przewoźnika. 

Mieszkańcy znają już autobusy marki Mercedes-Benz Citaro 2, ponieważ pojazdy tej marki jeżdżą od dwóch lat po ulicach Wrocławia. To jedne z najnowszych pojazdów na rynku. Są przyjazne dla środowiska, bo spełniają najsurowsze normy spalania EURO6. 


– Dzięki nowym pojazdom średni wiek wrocławskich autobusów spadnie do niecałych 5 lat. Po nowej dostawie aż 85 procent wrocławskich autobusów (MPK razem z podwykonawcami) ma już klimatyzację. Autobusy posiadają też m.in. monitoring, system informacji pasażerskiej z monitorami wewnątrz pojazdu oraz porty USB do ładowania smartfonów. Mercedesy Citaro posiadają również tzw. moduł rekuperacyjny, w którym magazynowana jest energia odzyskiwana podczas hamowania, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa, a tym samym - na mniejszą emisję dwutlenku węgla - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Reklama

W czwartek, 19 listopada, nowe autobusy mogli oglądać mieszkańcy. MPK prezentowało je w kilku lokalizacjach: przy Porcie Lotniczym, Hali Stulecia, Galerii Pilczyckiej, WTWK Partynice, placu Solnym i na ul. Oławskiej. 


Autobusy zostały wzięte w 10-letnią dzierżawę. Koszt kontraktu wyniósł 122,5 mln zł. Za dostarczenie Mercedesów do wrocławskiego MPK odpowiadała wyłoniona w przetargu firma EvoBus Polska wraz z Pekao Leasing.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości