Reklama

Drugie życie szpitala kolejowego. Od stycznia będą tam biura [WIZUALIZACJE]

14/12/2018 12:06

W dawnym szpitalu kolejowym przy al. Wiśniowej mają powstać mieszkania. Ale zanim się tak stanie, inwestor, który kupił budynki w styczniu za 28 mln zł, uruchomi tam tymczasowe przestrzenie biurowe. Pod Ciśnieniem będzie działać przez około trzy lata. 

Od stycznia w opuszczonych budynach szpitala przy al. Wiśniowej, nieopodal charakterystycznej wieży ciśnień, zacznie działać tymczasowy obiekt biurowy Pod Ciśnieniem. Przygotowania do jego otwarcia trwają od wakacji. Inwestor - firma OKRE Development - na początek wyremontował wnętrza budynków od strony ul. Sudeckiej.


- Kupiliśmy ten obiekt z myślą o odzyskaniu go dla miasta. Borek i ta część Krzyków to idealne miejsce zarówno do życia, jak i do pracy - mówi Małgorzata Deiksler, dyrektorka rozwoju w OKRE.

Reklama

Jednocześnie prowadzone są prace przygotowawcze do stworzenia projektu kompleksowego zagospodarowania dla tego terenu, którego powierzchnia wynosi ponad 2 ha. Inwestor chce jednak przywrócić funkcjonowanie niektórych budynków już teraz.


- Nasza firma specjalizuje się w starannym odrestaurowywaniu historycznych, często zabytkowych obiektów, przy jednoczesnym ich uzupełnianiu o wartościową, nowoczesną architekturę. By już teraz pokazać potencjał tego miejsca, uruchamiamy Pod Ciśnieniem, pierwszy we Wrocławiu Pop Up biurowy, który będzie działał około trzech lat - dodaje Deiksler.

Reklama

W dwóch budynkach od strony ul. Sudeckiej wykonano remont i odnowiono części wspólne. Przyszli najemcy będą mieli możliwość wyboru metrażu oraz łączenia pomieszczeń w większe biura. Obiekt oferuje powierzchnie od 12,5 do ponad 100 m kw. Inwestor oferuje również krótki okres wypowiedzenia umów. Część biur znalazło już najemców.


Pod Ciśnieniem stawia również na ciekawie zaaranżowane części wspólne. Inwestor zaprasza do siebie także artystów, twórców kultury, a nawet środowiska związane z rozwojem technologicznym. Będą tu działać dwie sale konferencyjne oraz showroom. W budynku, w dawnej sali audytoryjnej, planowana jest też restauracja. 

Reklama

- W tej części miasta brakuje tego typu miejsc. Restauracja otwarta będzie dla wszystkich wrocławian, a w wakacje przyszłego roku odbędzie się tutaj jeden z większych festiwali sztuki współczesnej. Właśnie ustalane są ostatnie szczegóły współpracy  - informuje Maria Grudowska, specjalistka ds. najmu w Pod Ciśnieniem. 


Pod Ciśnieniem ruszy oficjalnie z początkiem 2019 roku i będzie działać do ok. 2022 roku. Równolegle inwestor rozpocznie prace nad stworzeniem nowej dzielnicy mieszkalnej w kwartale pomiędzy aleją Wiśniową oraz ulicami Sudecką i Sztabową.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości