Reklama

Dzień Flagi RP na wrocławskim Rynku [ZDJĘCIA]

02/05/2019 13:31

Przed południem na placu Gołębim odbyły się wrocławskie uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wzięli w nich udział m.in. minister Beata Kempa, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

W uroczystościach na wrocławskim Rynku uczestniczyli przedstawiciele rządu i samorządu, a także szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego oraz Dowódca Garnizonu Wrocław.


–  Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej już od 2004 roku uzmysławia nam jak ważny w budowaniu wspólnoty, wzajemnego szacunku oraz dumy z dokonań przeszłych pokoleń są symbole narodowe w postaci przede wszystkim flagi państwowej. Pamiętajmy również, że nasza postawa w życiu codziennym jako obywateli, jako pracowników, rodziców, uczniów, studentów, zwyczajnych ludzi jest swoistym podpisem tej flagi mówił wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak .

Reklama

 


ZOBACZ TEŻ: Koncerty, kino plenerowe i nocny targ. Przegląd majówkowych wydarzeń


 


Okolicznościowym przemówieniom towarzyszyła defilada służb mundurowych oraz salwa honorowa.


O godzinie 12:00 uroczystości przeniosły się pod budynek Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie do 17:00 potrwa okolicznościowy piknik „100 lat w służbie Niepodległej”. Dodatkowo wieczorem budynek DUW zostanie podświetlony na biało-czerwono.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości