24 czerwca obchodzimy Święto Wrocławia. Władze miasta podkreślają, że wydarzenie jest okazją do prezentacji potencjału i osiągnięć środowisk kulturalnych, gospodarczych i naukowych Wrocławia. Z okazji święta, na poniedziałek zaplanowane zostały oficjalne uroczystości, których jednym z elementów będzie przemarsz radnych miejskich.
Święto Wrocławia obchodzone jest 24 czerwca, czyli w dniu w którym w Kościele katolickim wspomina się św. Jana Chrzciciela – jednego z patronów miasta. Termin uroczystości ma też związek z tradycjami Nocy Świętojańskiej.
Podobnie, jak w ubiegłych latach z okazji Święta Wrocławia w Starym Ratuszu odbędzie się uroczysta sesja rady miejskiej, na której wręczone zostaną tytuły Honorowego Obywatela Wrocławia, Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta Wrocławia - najważniejsze wyróżnienia przyznawane przez władze miejskie osobom szczególnie zasłużonym dla naszego miasta. Poprzedzi ją przemarsz rajców przez centrum Wrocławia.
ZOBACZ TEŻ: To już pewne! Olga Tokarczuk będzie Honorowym Obywatelem Wrocławia
Radni o 11:15 spotkają się w Kaplicy Rajców Miejskich w Kościele św. Elżbiety, a następnie przemaszerują Rynkiem. Przed Ratuszem przewidziana jest jest koronacja króla kurkowego oraz hołd kupców Jarmarku Świętojańskiego.
Zakończeniem miejskich obchodów będzie msza święta w w intencji mieszkańców Wrocławia, odprawiana o godz. 18.30 w Katedrze św. Jana Chrzciciela.
Z okazji Święta Wrocławia, już od jakiegoś czasu, odbywają się imprezy towarzyszące (koncerty, wystawy i spektakle).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze