Reklama

Epidemia na Dolnym Śląsku: 2471 przypadków i 1276 wyzdrowień

26/05/2020 10:09

Na Dolnym Śląsku stwierdzono we wtorek 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Natomiast 35 osób uznano za zdrowe po przebytym zakażeniu.

Wśród 16 osób, u których zdiagnozowano obecność nowego wirusa, są m. in. osoby z Wrocławia, Legnicy oraz powiatów kłodzkiego, legnickiego, oleśnickiego, wołowskiego i wrocławskiego. 


Obecnie na Dolnym Śląsku mamy już 2471 potwierdzonych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce liczba ta wynosi 22047 (we wtorek potwierdzono kolejnych 445). Liczba zgonów na powikłany COVID-19 przekroczyła w naszym regionie 100, a w Polsce - 1000. Podobnie jak w poprzednich dniach największy wzrost notowany jest na terenie województwa śląskiego. 

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus a grypa – porównanie liczby zachorowań


Wojewoda poinformował też o kolejnych Dolnoślązakach, którzy przebyli zakażenie i są już zdrowi. We wtorek rano do tej listy dopisano 35 osób. To troje dzieci, 25 kobiet i 7 mężczyzn. W sumie liczba wyleczonych z COVID-19 w naszym regionie to już 1276.


Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który nadzoruje jednoimienny szpital przy ul. Koszarowej, poinformował z kolei o kolejnych zgonach w tej placówce. - Zmarły dwie osoby: 60-letni i 67-letni mężczyzna - poinformował wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. Podobnie, jak weekendowych przypadków, tych także nie uwzględniono na razie w raporcie ministerstwa.


bas, mgo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości