Reklama

Eurobasket 2009 we Wrocławiu

06/05/2009 00:00

Za nami podsumowanie pierwszego etapu przygotowań Polskiego Związku Koszykówki i miasta Wrocławia do turnieju Eurobasket 2009.

7 września w stolicy Dolnego Śląska rozpoczną się mistrzostwa koszykarzy. Prezes PZKosz Roman Ludwiczuk zapewniał wczoraj, że wszystko idzie zgodnie z planem a mistrzostwa nie są w żaden sposób zagrożone. Hala Stulecia jest już praktycznie gotowa. O 3000 luksów zostało poprawione oświetlenie, spełnia teraz wymogi relacji w systemie HD.


 


W maju będziemy gościć we Wrocławiu przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Koszykarskiej (FIBA) i dziennikarzy z Turcji, Bułgarii i Litwy, państw, które będą rywalizować z Polakami we wrocławskich meczach. Obejrzą halę, sprawdzą hotele i zwiedzą trochę miasta.

Reklama

 


Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw wrocławskich kibiców czeka wiele emocji. Odbędą się sparingi kadry, turniej, ale także rozgrywki młodzieżowe. Będzie to doskonała okazja aby przetestować wszystkie urządzenia, na przykład tablice wyników, które zostaną zainstalowane w Hali Stulecia przed Eurobasketem. W trakcie turnieju we Wrocławiu powstanie koszykarskie miasteczko, gdzie będzie można śledzić wszystkie spotkania.


 


Jedno jest pewne, Wrocław odwiedzą tysiące kibiców. Pierwsze dostępne bilety rozeszły się bardzo szybko. Druga fala wejściówek ma pojawić się w sprzedaży internetowej już niedługo, bilety będą droższe, ale na pewno rozejdą się w bardzo krótkim czasie.


Magdalena Bober

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości