Reklama

Filmy, koncerty i teatr na leżakach. Przegląd sobotnich wydarzeń

25/07/2019 13:32

Lato na Pergoli, degustacje lodów i pierogów świata, koncert w parku Tołpy, teatr na leżakach oraz festiwal filmowy Nowe Horyzonty. Przedstawiamy przegląd sobotnich wydarzeń.   

W trakcie Lata na Pergoli nie zabraknie zajęć z piłki nożnej, fistballa, korfftballa, unihojkeja czy sumo. W programie znajdą się również gry terenowe, tory przeszkód oraz spacery z przewodnikiem. W ramach cyklu Let’s play Summer w dzikiej, tropikalnej scenerii muzykę zapewnią DJ-e, a szefowie baru zadbają o pragnienie wszystkich gości. Wstęp wolny.


Od godz. 12 do 20 w starej Zajezdni Dąbie Czasoprzestrzeń, w ramach Festiwalu Produktów Rzemieślniczych, odbędą się: pełen wakacyjnych smaków Festiwal Lodów i  Festiwal Pierogów Świata. Podczas imprezy uczestnicy będą nie tylko smakować pierogów, ale także nauczą się je lepić od podstaw. Wstęp wolny.  

Reklama

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, od godz. 8 do 16 będzie miał miejsce targ staroci. Ta impreza jest odwiedzana przez kolekcjonerów i artystów, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło, takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria. Wstęp wolny.


O godz. 15 rozpocznie się koncert w zielonej przestrzeni parku Tołpy. Swój muzyczny talent tym razem zaprezentują Natalia Szczypuła (wokalistka znana z takich projektów jak np. Vertigo Band), Maciek Czemplik (wrocławski gitarzysta występujący z niezliczoną liczbą wrocławskich - i nie tylko – muzyków) oraz Bartek Chojnacki (jeden z czołowych kontrabasistów młodej sceny jazzowej). Wstęp wolny.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: NA RYNEK POWRÓCIŁY POKAZY FILMOWE


Podczas tegorocznej edycji MFF Nowe Horyzonty powróciły otwarte dla publiczności pokazy na wrocławskim Rynku. W sobotę o godz. 22 wyświetlony zostanie film „Winni” – trzymający w napięciu, pełen nieoczywistych zwrotów akcji thriller, w którym śledzimy historię byłego funkcjonariusza policji Asgera Holma, obecnie operatora numeru alarmowego. Bohater zostaje wplątany w sprawę domniemanego porwania, a od jego błyskawicznych decyzji zależy ludzkie życie. Wstęp wolny.

Reklama


W Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie powstało kilkanaście filmów dokumentalnych o Wrocławiu. W sobotę, 27 lipca, z okazji 70-lecia wytwórni będzie można zobaczyć dokumenty o stolicy Dolnego Śląska. Na ekranie pojawią się m.in. znakomite postaci lokalnego życia naukowego i artystycznego. Widzowie zobaczą także niecodzienne widoki, np. wielbłąda na placu Grunwaldzkim.


W trakcie tegorocznego festiwalu widzowie będą mogli doświadczyć nowego wymiaru kina w specjalnej strefie VR (wirtualnej rzeczywistości). Na drugim piętrze Kina Nowe Horyzonty znajdzie się 6 stanowisk z okularami VR, na których codziennie, od godz. 12 do 20, będą wyświetlane cztery filmy. Wstęp wolny.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: NOWY TARANTINO I GWIAZDY POLSKIEGO KINA NA NOWYCH HORYZONTACH


Tradycją festiwalu filmowego Nowe Horyzonty są spotkania z literaturą, pisarzami i reporterami. Co roku ich tematyka jest bezpośrednio związana z hasłem - myślą przewodnią festiwalu. Dlatego w tym roku Empik oraz Nowe Horyzonty zapraszają na cztery rozmowy o ciele, które poprowadzi Michał Nogaś.


CZYTAJ TEŻ: CZTERY ROZMOWY O CIELE Z PISARZAMI


O przełamywaniu barier, niełatwej współpracy z własnym ciałem, przekraczaniu granic wytrzymałości i odwadze opowie Michał Woroch, autor książki "Krok po kroku". Cierpiący od lat na zanik mięśni, wraz ze swoim kolegą - obaj na wózkach inwalidzkich - przejechał obie Ameryki. Zbudowali specjalny samochód, z windą, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zrealizowali swoje marzenie, zrobili wspaniałe zdjęcia. We Wrocławiu opowie o jasnych i ciemnych stronach wyprawy. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 27 lipca, o godz. 16 w Barbarze. Wstęp wolny.

Reklama

Jeden z największych pokazów sztuki figuratywnej Europy Środkowo-Wschodniej i prace 55 artystów – w Muzeum Architektury jeszcze przez całe wakacje można oglądać wystawę „Statek Robinsona”. – To blisko 190 odpowiedzi na pytania o wartości, jakie powinni chronić współcześni, by przetrwać – mówi kurator ekspozycji, Mariusz Jasiński.


CZYTAJ TEŻ: WYSTAWA "STATEK ROBINSONA" ZOSTAŁA PRZEDŁUŻONA


Od piątku, 26 lipca, w Muzeum Teatru można oglądać wystawę zdjęć gwiazd lat 60. z festiwalu filmowego w Wenecji autorstwa weneckiego fotoreportera Gianfranco Tagliapietra. Na ekspozycji dostępne będą fotografie przedstawiające m.in. Burta Lankastera, Paula Newmana, Catherine Deneuve oraz niepublikowane fotografie polskiej aktorki Aliny Janowskiej.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: MIĘDZY SŁOWAMI. NOWA WYSTAWA W GALERII MIEJSKIEJ


– Nazwa pokazu dobrze oddaje jego charakter – w zaprezentowanych na wystawie pracach Katarzyna Józefowicz posługuje się bowiem słowem, zarówno tym pisanym odręcznie, jak i tym, które wkracza w domową przestrzeń w formie gazetowych komunikatów. Tytuł prezentacji stanowi również adekwatne określenie na całość twórczości gdańskiej artystki – twórczości, która rozgrywa się po cichu, prywatnie, właśnie między słowami – mówi kuratorka ekspozycji, Agnieszka Kulazińska.

Reklama

W ramach Miesiąca Spotkań Autorskich o godz. 20:30 gościem Mediateki będzie Gianina Cărbunariu – dramatopisarka i reżyserka urodzona w 1977 roku. To wyraźna osobowość światowej sceny teatralnej, m. in. współzałożycielka grupy dramAcum, popularyzującej niezależną twórczość młodych rumuńskich autorów. Sławę zyskała dzięki zaangażowanym społecznie sztukom „Stop the Tempo” i „Kebab”.


Również w innych swoich dziełach reaguje na gorące problemy swojego kraju, m.in. w „De vânzare” („Na sprzedaż”), „Mihaela, tigrul din orașul nostra” („Michaela, tygrysica z naszego miasta”), „Tipografia Majuscula” („Typografia Majuskuły”), czy „Oameni obișnuiți” („Zwyczajni ludzie”). Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Reklama


Wcześniej, o godz. 19, w Mediatece z czytelnikami spotka się Petr Borkovec – autor urodzony w 1970 roku w Louňovicach pod Blaníkiem. Nie dokończył on studiów filologii czeskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Karola w Pradze. Pisze poezję, krótkie prozy i teksty dla dzieci; zajmuje się przekładem, redagowaniem i publicystyką. Tworzy dramaturgię praskiej kawiarni literackiej Fra.


Plenerowy Teatr Pijana Sypialnia po raz drugi przyjeżdża do Wrocławia z projektem „Teatr na leżakach”, nawiązującym do tradycji przedwojennych teatrów ogródkowych. W ostatnią sobotę i niedzielę lipca wrocławianie zobaczą dwa spektakle.

Reklama

W sobotę widzowie o godz. 20:30 zobaczą „Wyjowisko”, który przywołuje sielską atmosferę krainy, gdzie żywot upływa na ucztowaniu i grach miłosnych. Wszystko podkreślają biesiadne pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Z kolei „Wodewil Warszawski” to przedstawienie wypełnione piosenkami i muzyką na żywo oraz polkami i walczykami wytańczonymi przez aktorów. Wstęp wolny. Wydarzenie odbędzie się na placu przed Magnolia Park od strony ul. Legnickiej.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości