Już wkrótce we Wrocławiu pojawi się niepowtarzalna okazja do wspólnego zagrania z gitarzystą legendarnego zespołu KISS – Brucem Kulickiem. Artysta weźmie udział w 11. próbie bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, która odbędzie się tradycyjnie 1 maja we Wrocławiu.
Bruce Kulick jest profesjonalnym gitarzystą od 1975 roku. Jego kariera nabrała tempa pod koniec lat 70-tych, gdy Meat Loaf zaproponował mu udział w swojej trasie koncertowej. Bruce wziął w niej udział razem ze swoim bratem, Bobem, również gitarzystą. Niedługo później założył swój zespół – Blackjack, którego wokalistą został Michael Bolton, wtedy jeszcze występujący pod prawdziwym nazwiskiem - Michael Bolotin.
Po wydaniu dwóch płyt zespół rozpadł się, a Kulick dostał propozycję dołączenia do grupy Billy‘ego Squiera. W tym samym jednak czasie gitarzystą zainteresowała się grupa KISS, której główny gitarzysta, Mark Norton, z powodu niedyspozycji nie mógł brać udziału w koncertach. Początkowe zastępstwo przerodziło się w stałą współpracę. Kulick dołączył do zespołu i grał z nimi nieprzerwanie od 1984 do 1996 roku.
Dwunastoletnia współpraca Bruce‘a Kulicka z KISS zaowocowała serią złotych i platynowych płyt, światowymi trasami koncertowymi, a także udziałem muzyka w DVD opowiadającym o 35-letniej historii zespołu: KISSOLOGY II i III. Po opuszczeniu grupy Bruce Kulick nawiązał współpracę z Johnem Corabim, byłym wokalistą Mötley Crüe. Między 1998 a 2000 wydali wspólnie 3 płyty, obaj wzięli także udział w solowym projekcie Erica Singera (perkusisty KISS i Alice’a Coopera) Eric Singer Project.
W 2001 roku gitarzysta wydał swój debiutancki album Audio Dog, a 2 lata później - Transformer. Oba wydawnictwa ukazywały wiele róźnych twarzy Bruce’a jako muzyka, ze wspaniałym połączeniem wykonań instrumentalnych i wokalnych. Praca sesyjna Bruce’a Kulicka wraz z finlandzkim zspołem LORDI zyskała uznanie oraz wiele platynowych płyt w Europie.
W 2004 roku raper Kanye West zamieścił na swojej debiutanckiej płycie The College Dropout cover jednego z utworów zespołu Blackjack. Płyta wielokrotnie pokryła się platyną. Bruce Kulick będzie jedną z gwiazd Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu. Wraz z Jennifer Batten, gitarzystką Michaela Jacksona i innymi gwiazdami gitary, zagra 1 maja na wrocławskim Rynku razem z tysiącami gitarzystów w największej gitarowej orkiestrze świata prowadzonej przez Leszka Cichońskiego.
W poprzednim roku impreza zebrała 7273 uczestników, dzięki czemu po raz kolejny udało się pobić Rekord Guinnessa w ilości wspólnie grających gitarzystów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze