Reklama

Herbatka ziołowa niebezpieczna. Lepiej wyrzućcie ją do kosza!

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży herbatki ziołowej. Stwierdzono w niej przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu nadchloranów, które mogą być groźne dla naszego zdrowia.

Chodzi o produkt "Morwa biała Herbata ziołowa" firmy Zielnik Polski w opakowaniu 40 g (20 torebek x 2 g). Producentem herbatki jest Herbapol - Lublin S.A., Diamentowa 25, 20-471 Lublin. Zanieczyszczone partie mają numery: L 0234/B18 i datę minimalnej trwałości: 07.2026 oraz L0264/B23 i datę minimalnej trwałości: 08.2026.

Czym są nadchlorany? To związki chemiczne będące solami lub estrami kwasu nadchlorowego. - Od kilku lat obserwuje się wzrost poziomu zanieczyszczenia tymi substancjami owoców i warzyw, a czasami także wody pitnej, następstwem czego jest ich gromadzenie się w organizmie człowieka. Udowodniono, że nadchlorany mogą powodować problemy z tarczycą - czytamy w informacji zamieszczonej na portalu naukawpolsce.pl. 

Reklama

- Producent podjął działania mające na celu wycofanie przedmiotowego produktu z rynku. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu - czytamy w informacji GIS-u.

 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/01/2025 17:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości