Reklama

Jacek Sutryk idzie na wojnę z „oszalałymi kierowcami”. Pomści rozjeżdżoną trawę?

11/04/2019 14:33

Prezydent Wrocławia zapowiada porządki w mieście. Na swoim Facebooku w czwartek wypowiedział wojnę kierowcom, którzy nie chcą korzystać z płatnych parkingów i pozostawiają samochody w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

W najbliższym czasie ma zostać rozwiązana kwestia nielegalnego parkowania na Wielkiej Wyspie. Problem z  niesfornymi kierowcami przy Zajezdni Dąbie pojawił się, gdy dawny zakład tramwajowy został przemianowany na miejsce imprez. O tym, że kierowcy przyjeżdżający do „Czasoprzestrzeni” parkując swoje samochody, rozjeżdżają okoliczną zieleń, pisaliśmy już przy okazji marcowych targów motocykli. Wtedy o pomoc apelowali radni z miejscowej rady osiedla.


W czwartek prezydent Jacek Sutryk na swoim Facebooku ogłosił, że  zrobi porządki nie tylko z "dzikim handlem" przy Świegodzkim , ale też pójdzie na wojnę, z jak to określił „oszalałymi kierowcami”.

Reklama

–  Robimy porządki wokół Dworca Świebodzkiego w niedziele targowe. Wypowiadam także wojnę oszalałym kierowcom, którzy (pomimo licznych i wolnych parkingów w ścisłym centrum) parkują w Rynku i jego otulinie dosłownie już wszędzie (pasy, chodniki – w sposób uniemożliwiający przejście pieszym, miejsca dla niepełnosprawnych) – napisał na swoim profilu Jacek Sutryk . –  Teraz przyszedł czas na Zajezdnie Dąbie Czasoprzestrzeń. Nie ma zgody na zastawianie trawników autami. Stąd separatory i patrole straży miejskiej (szczególnie w niedziele). Tym bardziej, że na Wielka Wyspę do ZOO Wrocław, Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego czy Zajezdni Dąbie można dojechać tramwajem. Z nielegalnym parkowaniem musimy zrobić porządek – dodaje włodarz.


Reklama

Przypomnijmy, że to niepierwsza wypowiedź prezydenta Sutryka , w której krytykuje on kierowców za wszelką cenę wzbraniają się przed płaceniem za parking. – Jeżeli ktoś chce parkować samochód, to parkingów we Wrocławiu jest w sam raz dużo, także nie ma z tym większego kłopotu. No, chyba że ktoś szuka parkingu za darmo, to zgoda. Takich parkingów we Wrocławiu nie ma i smutna wiadomość jest taka: póki ja prezydentem będę, ich darmowych nie będzie – mówił podczas ogłoszenia swojej decyzji o likwidacji darmowego parkingu, z którego korzystali pracownicy magistratu.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości