Reklama

Sutryk likwiduje parking w centrum. „Mało mnie obchodzi, czy się ktoś na mnie za to obrazi” [ZDJĘCIA]

01/03/2019 11:50

Pracownicy Urzędu Miejskiego Wrocławia będą musieli poszukać nowych miejsc do parkowania. Prezydent Jacek Sutryk już teraz każe im płacić za zostawianie aut na parkingu, który dotychczas był darmowy, a wkrótce całkiem zlikwiduje miejsca postojowe.

Chodzi o teren przy skrzyżowaniu ulic Purkyniego. Obecnie jest tam urządzony parking na kilkadziesiąt samochodów. Wjazd na plac jest odgrodzony szlabanem, przy którym stoi tablica informująca o tym, że jest to teren urzędu.


Od stycznia osoby korzystające z tych miejsc muszą wnosić miesięczną opłatę w wysokości 100 złotych. Prezydenckie zarządzenie nakazuje pracownikom magistratu opłacanie miejsc także na trzech innych parkingach (przy pl. Nowy Targ 1-8, Włodkowica 20 i Zapolskiej 4).


Urzędniczy parking z Purkyniego ma jednak działać tylko do końca czerwca tego roku. – Jeżeli ktoś chce parkować samochód, to parkingów we Wrocławiu jest w sam raz dużo, także nie ma z tym większego kłopotu – komentuje swoją decyzję prezydent Jacek Sutryk. – No, chyba że ktoś szuka parkingu za darmo, to zgoda. Takich parkingów we Wrocławiu nie ma i smutna wiadomość jest taka: póki ja prezydentem będę, ich darmowych nie będzie – dodał.

Reklama

Prezydent zaznaczył , że w miejscu darmowego parkingu dla urzędników powstaną tereny zielone. – Mało mnie obchodzi, czy się ktoś na mnie za to obrazi, czy też nie. Ja taką potrzebę z całą pewnością czuję – dodał.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości