Grievous Bodly Harm, w skrócie G.B.H. wystąpią 26 lutego w dobrze znanym punkowej publiczności klubie muzycznym Łykend.
Start imprezy o godzinie 20. Dla wszystkich fanów starego, dobrego punkowego brzmienia - pozycja obowiązkowa! Grievous Bodly Harm, w skrócie G.B.H., to obok The Exploited najpopularniejszy zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka.
Grupa powstała w 1978 roku w Birmingham. Od początku trzon zespołu stanowili: Colin Abrahall (wokalista), Colin „Jock” Blyth (gitara) oraz basista Ross Lomas. Później przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Od 1993 roku z G.B.H. gra Scott z grupy Bomb Disneyland.
Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: „Leather Bristles Studs And Acne”, „City Babys Attacked By Rats”, „City Babies Revenge” oraz „Midnight Madness And Beyond”. W latach 90. G.B.H. podobnie jak The Exploited skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej, o czym mogą świadczyć późniejsze płyty – „From Here To Reality” czy „Church Of Truly Wraped”, jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami.
Powrót do starego grania stanowią ostatnie albumy: „Punk Junkies” z 1997 r. , „Ha Ha” z 2002 r. i "Perfume and piss" z 2010 r.
26 lutego, godz. 20, Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38 G.B.H. - brytyjska legenda punk rocka.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze