Reklama

Małgorzata Tracz powalczy o prezydenturę. „Ani Sutyk, ani Stachowiak-Różecka nie zapewnią polityki opartej na empatii i dialogu”

30/07/2018 13:48

W poniedziałek na wrocławskim Rynku partia Zieloni oficjalnie ogłosiła, że w nadchodzących wyborach na prezydenta Wrocławia wystawi Małgorzatę Tracz. Tym samym potwierdziły się doniesienia, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom Zielonym nie udało się zbudować koalicji wyborczej z partią Razem. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poparcia Tracz udzielili działacze Dolnośląskiego Kongresu Kobiet i część byłych członków Inicjatywy Polskiej.

Mimo wcześniejszej współpracy wrocławska lewica nie doszła do porozumienia. Partie Zieloni i Razem to ugrupowania, które w ostatnim czasie ściśle ze sobą współpracowały. W maju ubiegłego roku oba środowiska podpisały nawet Deklarację Wrocławską o wspólnym starcie do rady miejskiej. Wygląda jednak na to, że do startu w koalicji nie dojdzie. Zieloni zdecydowali się na wystawienie w wyścigu prezydenckim Małgorzaty Tracz , która nie zyskała poparcia Razem (z nieoficjalnych informacji wynika, że partia chce poprze ć Martę Lempart ).


Pierwsze informacje o samodzielnym starcie Tracz pojawiły się już w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek kandydaturę oficjalnie ogłosili wrocławscy działacze i przewodniczący krajowych struktur partii Marek Kossakowski.

Reklama

– Nie będę mówić o zasługach i o tym, co Małgorzata robiła dla Wrocławia. To wrocławianie ocenili najlepiej, oddając na nią 14,5 tys. głosów w ostatnich wyborach parlamentarnych – mówił Kossakowski , który przekonywał, że jego partyjna koleżanka ma umiejętności rozwiązywania sporów i łagodzenia trudnych sytuacji.


Sama Małgorzata Tracz tłumaczyła, że chce zostać prezydentką Wrocławia (takiej odmiany używa kandydatka), bo choć Wrocław w ostatnim ćwierćwieczu bardzo mocno się rozwinął, to wciąż są pewne aspekty, które wymagają poprawy . – Wrocław potrzebuje zmiany priorytetów i polityki bardziej ludzkiej, która jest oparta na empatii i dialogu. Takiej polityki nie zapewni Jacek Sutyk ani Mirosława Stachowiak-Różecka – mówiła w poniedziałek kandydatka Zielonych. – My chcemy miasta czystego, zdrowego, dobrze skomunikowanego. Miasta, w którym każdy ma równe szanse, a drobne inwestycje są równie ważne, jak te wielkie – dodała Małgorzata Tracz .

Reklama

W oficjalnej prezentacji Małgorzaty Tracz wzięły udział członkinie Dolnośląskiego Kongresu Kobiet oraz byli działacze Inicjatywy Polskiej (stowarzyszenie Barbary Nowackiej wydało oświadczenie, w którym zaznacza, że nie podjęło decyzji o tym, kogo poprze w wyborach). Z list Zielonych mają kandydować też niezrzeszeni aktywiści.


Partia Zieloni zamierza się też ubiegać o mandaty w sejmiku województwa dolnośląskiego. Wystawimy listy sejmikowe w całym kraju. To będzie dla nas bardzo ważny start. To będą prawdopodobnie najważniejsze wybory samorządowe po 89’ roku. Musimy wspólnie przezwyciężyć machinę PiS – zapowiedział podczas spotkania z dziennikarzami Marek Kossakowski. – Na Dolnym Śląsku wystawimy znakomitą ekipę ludzi kompetentnych, zaangażowanych i pełnych energii – zapewnił przewodniczący Zielonych.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości